Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mazda 6 GG 2.0 2006r. - Niepokojące wskazania temperatury płynu chłodzącego

10 Sty 2020 14:26 375 7
  • Poziom 13  
    Wcześniej wskaźnik temperatury na desce rozdzielczej zawsze (czy to lato czy zima) był na połowie skali. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że temperatura wskaźnika spada tak na jedną trzecią skali, a nawet niżej. Ki diabeł? Jeżdżę zawsze jednakowo i na tych samych trasach.
    Tak jakby silnik był nie dogrzewany. To chyba nie jest dobrze dla auta? No może gdyby na zewnątrz było z minus 30-40st.C to bym się raczej nie zastanawiał, teraz jest +7st.C. Tyle, że jeździłem w zimę przy -15st.C i w lato, gdzie bywało +30st.C i zawsze był na środku skali. Czy może być coś walnięte? Np.termostat lub jeszcze coś innego? A tak swoją drogą gdzie znajduje się termostat w Maździe 6 GG 2.0 ? Czy to duży koszt naprawy? Można go samemu wymienić czy raczej do mechanika?
  • Poziom 41  
    Sprawdź ręka węże idące do chłodnicy. Jeśli robią się ciepłe niedługo po uruchomieniu silnika to winowajcą jest termostat.
  • Poziom 13  
    jpxx napisał:
    Benzyna czy diesel?

Oczywiście benzyna
  • Poziom 15  
    Pytałem, bo o dieslu mógłbym co nieco więcej podpowiedzieć. Sprawdź węże jak napisał kolega wyżej. Płynu masz tyle ile trzeba? Wpiąć potem pod komputer i sprawdzić dokładne wskazania
  • Poziom 13  
    Mam już nowe spostrzeżenia.Po uruchomieniu silnika i przejechaniu ok.5 km wskazówka ledwo drgnęła węże raczej chłodne. Po przejechaniu ok.10 km węże ledwo ciepłe wskazówka na 1/3 . Jak jadę szybciej temperatura spada-dziwne. Przygazowałem na postoju i temperatura spadła (a powinna przecież rosnąc). Na wolnych obrotach troszkę się podniosła ale wentylatory zaczęły pracować. Na postoju na wolnych obrotach zauważyłem też coś dziwnego -wskazówka dochodzi do 1/3 lub ciut wyżej i natychmiast włączają się wentylatory.Jak temperatura spadnie to się wyłączają. Nie pozwalają zwiększyć temperatury do połowy skali na wskaźniku (a tak było ostatnie lata). No i chłodnica zimna! Powinna być chyba ciepła lub gorąca.
  • Poziom 41  
    Podłącz pod komputer i podejrzyj parametry bieżące.
  • Poziom 13  
    Wymieniłem termostat i płyn chłodniczy.
    Wszystko wróciło do normy.Jest OK.