Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Multidiag Wurth Wow Delphi - Jakie oprogramowanie polecacie do uniwersalnych int

10 Jan 2020 17:11 2715 6
  • Level 3  
    Podobno są 3 programy do uniwersalnych interfaców będących zamiennikami Delphi ds150 (np. Multidiag, WoW, Snooper).

Posiadam dwie najnowsze wersje na płycie v3 (jednopłytowa i dwupłytowa).
    Osobiście testowałem program "Hexa" o nazwie Delphi 2016.1 (Win7 32bit). Niestety nie komunikuje się z połową pojazdów po wyborze silnika. Funkcja ISS (funkcja odczytu błędów ze wszystkich sterowników) w tej wersji programu nie działa w ogóle (podobno to normalne w tej chińskiej kopii programu, albowiem ISS działało tylko do wersji 2014 - tak ktoś pisał).

Pytanie moje wobec powyższego brzmi: czy inne oprogramowanie będzie lepsze? Np. WoW Wurth? Jeżeli tak to w której wersji? A może jeszcze inne oprogramowanie? Proszę o doradztwo, kto się orientuje i badał wnikliwie sprawę.
  • Helpful post
    Level 39  
    Wszystko to co powyżej 2013.3 to moim zdaniem lipa. Każda wyższa wersja to jest ta 2013.3 z podstawioną bazą z nowszej wersji. Nigdy nie będzie to działało jak oryginał. Nie ma co szukać, czy to delphi, autocom, multidiag czy inny wszystko to samo. ISS nie działa tak jak pisałeś.
  • Level 3  
    Dzięki za opinie, ale zależało mi bardziej na udzieleniu informacji czy ktoś porównywał konkurencyjne oprogramowania pod chińskie zamienniki i do jakich wniosków doszedł. Ja na chwilę obecną testuję WoW Wurth 5.00.12 vs Delphi 2016.1.

Poza tym wiem do czego zmierzasz.... dedykowane interfejsy do marki pojazdu lub te same, ale oryginały. Delphi kosztuje w tysiącach, a i tak nie masz gwarancji, że rozwiąże wszystkie Twoje problemy... Ja jednak szukam tańszego półśrodka, aby stosunek ceny był najkorzystniejszy do jakości.
  • Helpful post
    Level 14  
    Era podrabianych interfejsow naszczescie sie konczy, kup orginal delphi lub cdif3 albo texa nanodiag i bedziesz zadowolony.
  • Level 3  
    Dlaczego cieszysz się, że era wielokrotnie tańszych zamiennych interface-ów się kończy?
    Ceny za diagnostykę skoczą do góry, kto sam lubi majsterkować już na interface nie będzie go stać... Jak dla mnie tragedia.
  • Helpful post
    Level 39  
    megapage wrote:
    Dlaczego cieszysz się, że era wielokrotnie tańszych zamiennych interface-ów się kończy?

A no dlatego że każdy kto ma warsztat musiał zainwestować w oryginalny sprzęt a ten nie kosztuje 200zł.
  • Level 3  
    Rozwiązałem sam problem metodą prób i błędów. Program Wurth jest funkcjonalnie nieco lepszy od Delphi do chińczyka zwanego Multidiag.

Niestety jak napisano powyżej, obsługa wszystkich funkcji programowych jest często niemożliwa przez jakość chińskich zamienników, będących często podróbami oryginałów za kilkaset złotych. Nowatorom, złotym rączkom nie polecam przecierania tych szlaków. Straciłem kilkadziesiąt godzin oraz prawie tysiąc zł (koszt różnych chińczyków typu Multidiag) i nie doszedłem do zadawalajacych rezultatów.

Podsumowując: oryginalny interface Delphi wart rozwagi jako najbogatsze narzędzie uniwersalne do diagnostyki samochodowej. Ewentualnie interface-y dedykowane do danej marki pojazdu. Resztą nie ma sobie co głowy zawracać...