Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problemy z odświeżaniem na kablu DisplayPort monitor to Acer ED242QR

11 Sty 2020 02:03 189 3
  • Poziom 8  
    Witam!
    (Na wstępie mówię że jak umieściłem temat na nieodpowiedniej kategorii to proszę przenieść lub coś dziękuję ;) )

To tak zaczne od tego że wczoraj przyszedł mój monitor od Acera z serii ED model podany w tytule...
    Wszystko pięknie śmiga ale chciałem obczaić czy działa na tym sprzęcie opcja G-Sync (monitor jest z FreeSyncem ale w panelu NVIDII mi pokazało tą opcję)
    To tak na samym początku zauważyłem że musze podłączyć kabel DisplayPort do monitora zamiast HDMI ponieważ opcja G-Sync się nie pokazuje na HDMI.
    Podłączyłem... Pierwsze co odpalam komputer razem z monitorem myślałem że wszystko będzie w porządku sprzedawca dorzucił w opakowaniu kabel DP ale po jego podłączeniu wyskakuje czarny obraz czasami są takie szarpania obrazu przez np. 5sekund, co dziwne gdy zmieniłem z 144hz na 60hz pomogło monitor normalnie działał na DP ale gdy już zmieniłem np. na 75hz/100hz/120hz monitor od razu wariował i znów rozpoczeły się szarpania itp.
    Jeżeli jest to ważne moja karta to Asus ROG GTX 1070 Strix OC a kabel DP nie mam pojęcia ponieważ był on w pudełku z monitorem.

Podsumowując moje pytanie...
    W skrócie co może być winą monitor czy kabel DisplayPort?
    Nie mam pojęcia na innych złączach np HDMI ustawilo się domyślnie na 120hz dopiero na niestandardowych mogłem zmienić na 144hz w panelu NVIDII. A z monitorem wszystko jest ok na HDMI.

Prosiłbym o odpowiedź!
  • Poziom 25  
    Wszelkie sterowniki aktualne? BIOS, chipset, GPU?
  • Poziom 8  
    humbel napisał:
    Wszelkie sterowniki aktualne? BIOS, chipset, GPU?

Tak wszystko jest aktualne w 100%
  • Poziom 25  
    Sterowniki monitora również?
    Spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania we właściwościach systemu zamiast panelu NVidii.
    Panel steowania > System > Ekran > Zaawansowane ustawienia wyswietlania > Wyświetl właściwości karty > Monitor