Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyj±tek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy zielony SuB :) Aktualizacja 1/2....

Mi¦kU 24 Wrz 2005 23:06 8566 54
  • Witam wszystkich,

Ciekawi mnie opinia Wasza, moja rodzina twierdzi, że Wiocha :D. Więc szykuje się nawet na te najgorsze opinie :).

To zaczynamy:

Przetwornik:

Jest to gło¶nik firmy Infinity Reference 1030w. ¦rednica 25cm, moc rms 250w, chwilowa 1000w, pasmo 25-400hz, efektywnosc 88dB.

Obudowa:

Materiał użyty do obudowy to sklejka o grubo¶ci ok 2cm o litrażu ok50l, jeszcze nie jest zestrojona, bo czekam na tunel ale bedzie na 28hz. Nic nie obliczałem i nie symulowałem podałem sie na dane firmy, jakie zaleca.
    Obudowa nie jest wytłumiona.

Wzmak:

Kupiony o mocy: 200W rms z liltrem, subsonic, auto on/off.

Odsłuch:

Bass nie jest męcz±cy(dla mnie :)), miekki taki jak sobie zaplanowałem i cieszę sie, że się nie zawiodłem.

Koszta

Gło¶nik: 309zł + przesyłka
    Wzmak: 320zł + przesyłka
    Obudowa: 0zł (dziadek stolarz :))
    Farba, podkład: 0zł (dziadek miał na zbyciu)
    -------------------------
    Razem: 629zł + przesyłka

Mam nadzieję, że co nieco Wam przybliżyłem info. Jak co¶ pomin±łem to napiszcie. Aha i jest to mój pierwszy sub :) Oczywi¶cie dziadek nieco pomógł, ale malowanie szlifowanie moja robota :). Jak wam sie nie podoba to co polecacie, żeby pokryć t± Zieleń :D??

Pozdrawiam i czekam na opinie! Michał!

Fajne!
  • #2 24 Wrz 2005 23:31
    dymek
    Poziom 27  

pierwsza konstrukcja tak?? oj to ja powiem ze rodzinka sie nie zna ladne i oby tak dalej pokaz rodzince inne pierwsze kostrukcje z tego dzialu to dopiero skumaja co to wiocha a tu nie dosc ze glosnik infinity to jeszcze ladna obudowa i ladnie wkomponowany wzmacniacz wedlug mnie 5 za takie wykonczenie przynajmniej dla mnie wyglada ladnie zobaczymy co pwiedza inni

p.s.tam jest wogole rurka od br
    aha i jak to gra??
    pozdrawiam
    restecpa mi sie bardzo podoba wykonczenie pierwsza klasa widac ze dziadek stolaz te zaokraglone rogi syper sfazowania na krawedziach swietnie pol odprysku w szpachli nie ma no poprostu restecpa;)

• #3 24 Wrz 2005 23:36
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Dzieki za ocene :D A co do rurki heh to jest zwykla rura narazie 10cm x ok 15cm jak pisalem wyzej czekam na rurke i od 2tyg nie przysylaja nie wiem dlaczego... . Grac jak dla mnie gra bardzo ladnie miekko czasami odczowalne sa opoznienia, ale nie bardzo mi to przeszkadza i jestem ogolnie zadowolony :)

Pozdrawiam i czekam na nastepne opinie, az sie nie moge doczekac :D

• #4 24 Wrz 2005 23:37
    de Virez
    Poziom 24  

Ej no... obudowa wykonana cudo, ale jak ja nienawidze zielonego ;/ brr niecierpie:D No chociaż niebieski mogłe¶ dać:)

• #5 24 Wrz 2005 23:40
    poeta5
    Poziom 23  

Wszystko piekne tylko jeszcze zrob jedna modernizacje podaje produkt i koszty:
    spray czarny- puszka mala 5zl

• #6 24 Wrz 2005 23:40
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Hehe głównie to kolor dobrałem(znaczy sie dziadek tylko taki miał) do pokoju bo mam też zielony :D i trochu się różnia, ale niewiele :)

Tez myslalem o tym sprayu to jest taki samochodowy?? ale narazie jeszcze poczekam na inne opinie i wtedy zobaczymy.

• #7 24 Wrz 2005 23:41
    piórko
    Poziom 30  

Ten gło¶niczek ma zdaje się 90dB ale mniejsza o to...

Kto powiedział, że sub nie może być zielony?
    Ładnie zaokr±glone krawędzie... Mi się podoba!

Wydaje mi się że dobrze byłoby dać tunel z wyprofilowanymi końcami i może bardziej by pasowała zielona diodka.

Co Cię skłoniło do wyboru gło¶nika za tak± cenę do pierwszej konstrukcji?

dymek z zachwytu nie zauważył rurki :D

• #8 24 Wrz 2005 23:45
    chaka
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kaszana bo zielnej diody nie dales (czyt. gites)

• #9 24 Wrz 2005 23:48
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Juz 3 raz pisze CZEKAM NA PROFILOWANY TUNEL!
    Do glosnika skolnila mnie opinia djbola.
    Spoko! Zielona dioda sie zalatwi jutro na gielde pojade i kupie:) i bedzie Gites :) dzieki za opinie!

Pozdrawiam!

• #10 24 Wrz 2005 23:49
    ghost666
    Tłumacz Redaktor

fajnie, co to za farba wogóle? najlepiej opisz dokładnie cały proces produkcji, bo to mi wygl±da na dwuskładnikow± farbe epoksydow± :)

• #11 24 Wrz 2005 23:52
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Wiec farba nawet nie wiem jaka jest nic nie czytalem o niej ale jak bede mial ja w reku to przeczytam i napisze. Proces malowania zaczal sie od podkladu pomalowany 3 razy i 2 razy farba.

• #12 24 Wrz 2005 23:57
    Wymiatacz
    Poziom 14  

Pierwsze wrażenie: pralka (półautomatyczna ;) ). Kolor bym zmienił na czarny, bo fornir odpada z powodu zaokr±gleń kantów. Reszta OK, trzyma się "kupy" ;)

Pozdrawiam

• #13 25 Wrz 2005 00:02
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Sprostanie Dziadek pociol mi dechy tylko i otwor na br i glosnik zrobil. Reszte sam wszystko robilem ale bez info od dziadka nie wiem czy by to dobrze wyszlo, a i nie ma zadnych sfrazowan tylko szlifierka byla w ruchu :) szystkie zaokraglenia zrobilem szlifierka !

• #14 25 Wrz 2005 00:08
    dymek
    Poziom 27  

misiek sfazowania to porpostu zeszlifowania krawedzi czyli szlifierka da rade zrobic przynajmniej nauczylem sie tak w szkole ze sfazowanie to to znaczy hehehehe
    mniejsza z tym
    nie sluchaj ludzi zeby malowac na inny kolor ten jest coool wypasisty
    zaufaj mi mam sentyment fdo tego koloru moj dziadek mial trabanta w tym kolorze wiec nie przemalowywuj go czy jak sie to tam pisze
    nie ale powaznie kolor jest ioki w tylu starego radia z lat50 albo jakiejs pralki serio jest spoko pasuje do tego zaokroglanego ksztaltu itd jak na pierwszy projekt to naprawde piekny subik wyszedl swoja droga ciekawe jak by wygladal czarny :) co nie znaczy z4e masz przemalowac.

• #15 25 Wrz 2005 00:13
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Zobaczymy :D jak sie znudzi to sie zmieni :) Kumpel tez tak mowil ze jest w stylu starego radia i zebym wsadzil jakis emblemacik typu unitra czy cosik :) Heheh to porownanie do trabanta niezle :)

• #16 25 Wrz 2005 00:31
    dymek
    Poziom 27  

sam tego tabanta pomagalem malowac waleczkiem coooltowy samochodzik:)
    nie ale powaznie to ten kolor i wykonczenie nadaja temu subkowi naprawde niewykly wyglad taki na wpol nowoczesno oldschoolpwy obudowa wyglada na masywna i bardzo sztywna

• #17 25 Wrz 2005 00:34
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Dalem pare wzmocnien i poprzeczne na srodku bokow a i wazy pare kilo... ok 20 jak nie wiecej, ciezko sie go nosci bardzo bym nawet powiedzial

pozdro!

• #18 25 Wrz 2005 00:57
    Mi¦kU
    Poziom 14  

W sumie w dobrym miejscu bys suba wsadzil bo kopa ma niezlego to moze pomoglby ci walnac klocka :D joke

Nie myslalem ze nawet tyle osoba sie spodoba ten kolor a juz myslalem ze ja jakies bezguscie jestem :D

Pozdro!

• #19 25 Wrz 2005 01:03
    greg00
    Poziom 12  

no mi saie tez podoba :) kolor to rzecz gustu :) ale moze byc wedlug mnie :). chyba nie potrzebny ten terminal z tylu :). no i dlaczego tylna plyta sie wyroznia? ;/ pozniej j± "dokladales"?

• #20 25 Wrz 2005 01:07
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Terminal jest dlatego bo mialem wczesniej wzmaka na tda 7294 i byl na zewnatrz(i myslalem tez o tym zeby podpiac go do wzmaka w samochodzie) a ta tylna plyta jest dlatego tak bo nie mialem jak wszystkiego do kupy poskrecac bo imbusy mocujace glosnik sa na nakretkach a wzmacniacz ma jeszcze osobna komore bo jak dalem bez to caly panel az sie ruszal :)

• #21 25 Wrz 2005 01:34
    Mi¦kU
    Poziom 14  

esh0 a co powiesz o kolorze czarnym? Myslisz ze cos pomoze? Dzieki za opinie :D

Pozdrawiam!

• #22 25 Wrz 2005 02:17
    dymek
    Poziom 27  

mi¶ku nie sluchaj go on sie nie zna :P(nie no zartuje oczywiscie co by¶tamie siem nie gniewaly) kolor rzecz gustu wiec sam sobie odpowiedz czy sie podba czy nie zrobilesc cos bardzo orginalnego i jak ci sie podoba to niech tak zostanie bo subik aprawde pierwsza klasa jest to cos co wpada w oko i w ucho napewno tez oczywiscie:)
    przypuszczam ze gdybys chcial go sprzedac to w tym kolorze ufda ci sie o szybciej niz w czarnym bo to sie mocno wyroznia ale hehe dalej mnie ciekawi jak by wygladal w czarnym polysku az chyba naloze na to teksturke:)

• #23 25 Wrz 2005 09:25
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Gdzie kupiłe¶ ten panel ze wzmacniaczem mocy? Możesz podać adres stronki? Ciekaw jestem jakby grała 30cm wersja tego głosniczka?

• #24 25 Wrz 2005 11:03
    Mi¦kU
    Poziom 14  

dymekW sumie jak bede miał czas to pomaluje na czarno a pozniej znowu na zielono :D Problemu nie ma jest jeszcze prawie cala puszka tej zielonej farby:)

BatteryPanel kupilem od uzytkownika elektrody "djvu". Jego strona to: www.subwoofery.abc24.pl.. Ma tez aukcje na allegro.
    No, no tez jestem ciekaw :)

Pozdro!

• #25 25 Wrz 2005 11:14
    esh0
    Poziom 19  

Czarny połysk były dużo lepiej :)

A wygl±dałby tak jak, front na zdjęciu poniżej [trochę rozmyta fota]:
    Pierwszy zielony SuB :) Aktualizacja 1/2....

• #26 25 Wrz 2005 11:18
    Mi¦kU
    Poziom 14  

Nie wiem, nie potrafie sobie tego wyobrazic jak by to u mnie wygladalo :) A koncepcje mialem inna zeby polozyc polmat albo mat bo polysk jakos mi nie pasuje. A pozatym co do tego suba to czegos w nim brakuje... Nie wiem czego

Pozdro!

• #27 25 Wrz 2005 11:40
    Ash Ketchum
    Poziom 27  

Ta końcówka jest na scalakach? TDA7294 2szt tam siedz±? Jakie końcówka ma trafo? Dałe¶ nowy radiator bo oryginał ma inny bez wentylatorka?

• #28 25 Wrz 2005 11:43
    Mi¦kU
    Poziom 14  

To co ja mam to jest prototyp i nie jest na 2 tda7294 nie chcialem teych tdkow... siedza tam tranzystory 2scXXXX i 2saXXXX chyba takie cos nie wiem niepamietam taksamo z napieciem tez nie wiem. Radiator to jest tez pomysl tego goscia co od niego kupilem.

POzdro!

• #29 25 Wrz 2005 11:44
    Vault Dweller
    Poziom 29  

Dla mnie może być. Elegancko wykonany, nie jaki¶ szajs- gło¶nik dobrej (z tego co slyszałem, bo niestety jeszcze nie miałem okazji sprawdzić) firmy, nie to co jaki¶ tam alpierd czy inne 888. Tylko co¶ mi nie przypadaj± do gustu te srebrne membrany- kojarz± mi się z fajansem sprzedawanym coraz czę¶ciej na łódzkiej gieldzie elektronicznej. Dobra, koniec narzekania- konstrukcja dla mnie może być :D.

• #30 25 Wrz 2005 18:46
    Medeis
    Poziom 21  

Mi¦kU napisał:
    A pozatym co do tego suba to czegos w nim brakuje... Nie wiem czego

Heh pomysł ciekawy z tym kolorkiem, wykonanie ładne moim zdaniem, co do braku to na bocznej sciance taka obrotowa raczke jak od kas pancernych :D one kiedys tez byly w takich kolorkach :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME