Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie pompy ciepla regulatorem pokojowym

szczurek086 11 Jan 2020 15:32 456 5
    szczurek086
    Level 10  
    Witam, jak można podlaczyc zwykły regulator pokojowy np salus, czy można go podlaczy w taki sposób żeby załączal jednostkę zewnętrzna, czy tak nie można? Jeżeli czujnik room temp będzie na powrocie podłogówki i pompa będzie non stop chodziła to w jaki sposób przerwać grzanie gdy temp w pomieszczeniu będzie wystarczająca?
    ceger
    Level 22  
    Jaki model pompy? Spojrzy się w dtr i na pewno coś wymyśli
    szczurek086
    Level 10  
    Tzn to ma być przeróbka z klimatyzatora Haier Tundra Plus 7,0 kW AS68TEDHRA-CL/1U68REMFRA
    ceger
    Level 22  
    To będzie gruba przeróbka!😱
    Żeby zatrzymać wystarczy dołączać równolegle do termistora rezystor. Wtedy elektronika będzie widzieć wyższą temperaturę niż jest rzeczywiście.
    Można jeszcze przerywać linie komunikacyjna lub odłączać czujnik ale to powoduje wywalanie alarmow, a nie wiem czy ten model sam wstaje po alarmie. Będziesz miał jeszcze kłopot z oszukaniem elektroniki związany z brakiem silnika... Ale myślę że jest na to sposób
    szczurek086
    Level 10  
    Tzn jak dołączyć równolegle? Czy jak odłożysz rezystor to nie będzie oszukiwać w drugą stronę, czyli nie będzie zanizal?
    ceger
    Level 22  
    Tam są termistory ntc więc jeśli sztucznie zmniejszysz rezystancję to odczyta wyższą wartość temperatury. Znalazłem tabele tych termistorów to możemy coś dopasować gdy będziesz bliżej finału