Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Access Point, jako wzmocnienie sygnału WiFi głównego routera

TaylorLaw 11 Jan 2020 15:54 513 2
 • #1
  TaylorLaw
  Level 4  
  Cześć wszystkim, przymierzam się do pewnej modernizacji, ale po kolei. Mam router na piętrze z którego puszczony jest kabel ethernetowy na parter. Problem jest tego typu, że ten router ma dość słaby zasięg jeśli chodzi o sygnał na parterze. Pomyślałem, że dobry byłby tu jakiś Access Point. Co dokładnie chciałbym zrobić? Podłączyć ten AP do kabla na parterze i z jego pomocą rozgłaszać sygnał wifi na parterze. Jest to możliwe? Czy taka procedura wymaga jakiejś skomplikowanej procedury, czy po prostu kupuję jakiś AP, podłączam i ustawiam wifi? A i bym zapomniał, jakie Access Pointy polecacie?
 • #2
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  TaylorLaw wrote:
  Jest to możliwe? Czy taka procedura wymaga jakiejś skomplikowanej procedury, czy po prostu kupuję jakiś AP, podłączam i ustawiam wifi? A i bym zapomniał, jakie Access Pointy polecacie?

  Polecam Ubiquiti Unifi jak chcesz mieć spokój i bezproblemowe działanie.
 • #3
  _cheetah_
  Network and Internet specialist
  Zwykle nadajnik wi-fi ma antenę dookólną, która większość sygnału rozsyła w poziomie, tak aby pokryć jak największy obszar wokół nadajnika.

  Jeśli to router z antenami wewnętrznymi, to trzeba go popróbować poustawiać w różnych pozycjach w stosunku do typowego ustawiania. Może da się skierować więcej mocy przez sufit, a mniej dookoła routera.

  Jeśli ma anteny zewnętrzne - umieszczenie anten na płask (horyzontalnie). Tu dobrze zrobić by mogły dodatkowe ekrany dla anten, ale to już zabawa, choć prosta.

  Czy coś wyraźnie pomoże - zależy od sytuacji, ale próba nic nie kosztuje. Zależy jeszcze czy to 2.4 czy 5GHz. Na 2.4 może wyraźnie pomóc, na 5 może trochę, bo 5 po prostu nie lubi ścian i stropów.

  AP problem rozwiązuje całkowicie.