Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Kłopot z udostępnioną drukarką z innego komputera.

11 Sty 2020 19:38 222 7
  • Poziom 18  
    Problem z udostępnioną drukarką z innego komputera.
    Nie spotkałem się z takim czymś. Dla tego mam z tym problem. Zmieniłem dostawcę Internetu, zmieniłem router, i już nie mam dostępu przez sieć do drukarki, która jest udostępniona z innego komputera.
    Na komputer z drukarką mogę zalogować się za pomocą zdalnego pulpitu, komputer jest widoczny w sieci. Ta sama domena.
    Komputer z drukarką jest na Win XP embeded (coś takiego), terminal hp klient. Działało to bez problemu. Pozostałe komputery w sieci są na w7.
    Gdy klikam w ikonę komputera w sieci jest żądanie hasła, a gdy wpisze hasło ten uważa to za błąd. Tak wygląda to od strony pc.
    Sieć.
    Mam lokalnego dostawcę. Internet mam za pomocą ubiqu, ten daje adres ip na wan routera. Router daje ip na komputery i na switch.
    Adres ip z ubiqu do wan routera jest 192.168.15.122.
    Adresy ip lan routera zaczynają się kolejno od 192.168.1.100.

Najbardziej dziwną sytuacją jest to, że na innym routerze i z innym itp to działało bez problemu.
    W takiej samej konfiguracji.
    Nie ma znaczenia to gdzie podłącze pc. Czy do routera bezpośrednio, czy do switcha.
    Nie wiem gdzie szukać rozwiązania.

Na pytanie które pewnie się pojawi dlaczego jeszcze dałem router i jeszcze switch. Odpowiadam tak.
    Mój isp może widzieć urządzenia w mojej sieci, może się zalogować do ubiqu. Dla tego jest router. Bo widzi tylko router. Ale nie widzi dalej. Nie chce aby router był przeźroczysty.
    Switch jest po to, bo brakowało mi gniazd lan. A wi-fi mam tylko na telefony.
    Router to. Tplink TL-WR845N
    [/td]
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Specjalista Sieci, Internet
    7936 napisał:
    Problem z udostępnioną drukarką z innego komputera.

7936 napisał:
    zmieniłem router

7936 napisał:
    Router to. Tplink TL-WR845N

Skoro nowy router - do albo na drukarce ustawić stały adres IP, albo dopisać drukarkę po IP/MAC do nowego routera.
    Potem usunąć wszystkie profile drukarki gdzie jest i udostępnić ją po IP na nowo.
  • Poziom 18  
    Usunąłem drukarkę z komputera który ją udostępniał. Dałem stały ip na komputerze który udostępniał drukarkę. Nawet zainstalowałem drukarkę na nowo, na nowo udostępniłem, to robiłem wczoraj i nic to nie pomogło.

Z tego co wiem, to dhcp mam włączone na ubiqu. I chyba też w routerze. Czy to może mieć wpływ to?
    7936 napisał:
    Usunąłem drukarkę z komputera który ją udostępnial. Dałem stały ip na komputerze który udostępnial drukarke . Nawet zainstalowałem drukarke na nowo,na nowo udostępniłem to robiłem wczoraj, i nic to nie pomogło.

Ale to komputer korzystający z udostępnionej drukarki powinien sobie ją na nowo wyszukać.
  • Poziom 18  
    Tak powinien. Ale nie znajduje. A odnajdywanie sieci działa. Sieć i otoczenie widzi.
    Prawdopodobnie system wykrył nową sieć i zmienił ustawienie zapory. Wyłączyć zaporę na test. Sprawdzić opcje udostępniania. Dodać sieć do zaufanych. Ustawić sieć jako firmowa/domowa.
  • Poziom 18  
    Ponownie podłączyłem wszystko w całość. Usunąłem z komputera który udostępnial drukarke wszystko co było z nią związane ,po za sterownikami .zrestartowalem całość, dodałem drukarkę,udostępniłem ją,dodatkowo udostępniłem urządzenia usb .
    Następnie na każdym komputerze usunąłem też wszystko co było związane z poprzednimi ustawieniami.
    Kazałem wyszukać drukarke,i ruszyło.
    Następnie na routerze przypisalem stały ip / mac do komputera który udostępnia drukarkę.

Po tym zabiegu sprawdziłem raz jeszcze ,i wszystko hula az milo.
    Trochę off top.
    Nie wyłączyłem dhcp na routerze ,na porcie wan przypisalem stały ip,który nadał ubiqu. Brama i maska też.

Na koniec ostatnie pytanie.
    Czy w takiej konfiguracji jest możliwe by mój isp widział pozostałe urządzenia w sieci ,za ruterem?

Dziękuję za pomoc .
  • Poziom 18  
    Jakoś dało się to ogarnąć.