Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UPS z komputera jako zasilanie ładowarek.

11 Sty 2020 21:51 168 4
  • Poziom 15  
    Witam drodzy koledzy elektronicy. Nurtuje mnie problem zasilania na działce rekreacyjnej bez napięcia sieciowego. W czasie małych prac "konstrukcyjno-budowlanych" używam wiertarek, wkrętarek, szlifierek akumulatorowych oraz oświetlenia na ogniwa 18650. Pytanie brzmi, czy ładowarki do baterii Parkside, ładowarki od komórki USB można zasilić z UPS-a do komputera PC? Jest tam sinusoida modyfikowana. Jako zasilanie, chciałbym zastosować kilkuletni akumulator kwasowo-ołowiowy oraz dodatkowo akumulator w samochodzie/ciągniku.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ładowarki i tak prostują napięcie. do tego celu możesz zastosować nawet przetwornicę z wyjściem prostokątnym. Pomyśl jeszcze o fotoogniwach do ładowania akumulatorów.
  • Poziom 15  
    Ok, dziękuję za informację. Fotowoltanika byłaby fajna ale jeszcze nie czas (priorytety finansowe). Mam UPS około 300W co spokojnie wystarczyłoby do ładowania elektronarzedzi, telefonów i ogniw. Myślałem żeby zrobić oświetlenie ale zastanawiam się czy żarówki LED będą dobrze się czuły na zasilaniu modyfikowaną sinusoidą? Może lepiej zastosować jarzeniówki?

A jak z silnikami szeregowymi w wiertarkach i szlifierkach 230V? Pójdą na tym?
    Dokładnie mam to:
    APC Back-UPS CS BK500EI 500VA 300W
  • Poziom 21  
    Larry_088 napisał:
    Myślałem żeby zrobić oświetlenie ale zastanawiam się czy żarówki LED będą dobrze się czuły na zasilaniu modyfikowaną sinusoidą? Może lepiej zastosować jarzeniówki?

A jak z silnikami szeregowymi w wiertarkach i szlifierkach 230V? Pójdą na tym?
    Dokładnie mam to:
    APC Back-UPS CS BK500EI 500VA 300W

Z tymi ledami jest ta sama historia co z ładowarkami. One też mają przetwornicę napięcia i też pracują na napięciu stałym więc dla LEDów nie ma to znaczenia. Wiertarki i szlifierki mogą nie osiągać pełnej mocy no i sprawdź czy nie będą się nadmiernie grzały.