Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Matryca 144hz\120hz a granie w 60hz czy tak można ustawić

Malix7 12 Jan 2020 10:47 1902 4
    Malix7
    Level 15  
    Zastanawiam się nad tym laptopem. https://www.x-kom.pl/p/509348-notebook- ... win10.html
    Czy kupując tego laptopa z matrycą 144hz będę mógł w grze Ets2 ustawić odświeżanie 60hz i włączyć synchronizację pionową ?
    Wiadomo że gra mi nie pójdzie w 144fps a nie chce mieć skoków fps tylko stałe 60
    w załączniku screen z gry jak to wygląda na starym laptopie
    enhanced
    Level 43  
    Jak matryca będzie w 144/120Hz to tyle będzie w grze dostępne do zablokowania jak nie ma dodatkowych opcji.

Ale zawsze można użyć MSI afterbunera a dokładniej RTSS i nim ustawić limit FPSów, jak nvidia na pokładzie to nvidia inspector i modyfikować profil gry i tam też można ustawić ile się chce mieć klatek.
    Malix7
    Level 15  
    Tak właśnie myślałem, czyli mi matryca 120hz\144hz na nic mi się nie przyda a nawet będzie mi przeszkadzać :)
    Dzięki za odpowiedź.

Takie mnie przemyślenia jeszcze naszły, to jaki jest sens ładować do nowych laptopów matryce 120hz i więcej jak żadna nowa gra nie pójdzie w stałych 120fps? To trochę bez sensu.
    Dra98
    Moderator of Computers service
    Malix7 wrote:
    to jaki jest sens ładować do nowych laptopów matryce 120hz

Ogólnie, nie samymi grami człowiek żyje (zresztą gry też są różne, jedne działają z innymi jest problem) a komfort pracy na 75 Hz+ jest większy niż na 60 Hz. Przynajmniej dla mnie.
    User removed account
    Level 1