Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta indukcyjna Beko HII 64505 FHT - nie działa lewa strona

12 Sty 2020 16:57 693 4
 • Poziom 10  
  Witam wszystkich. Ostatnio zakupiłem płytę Beko za śmieszną kasę, niestety jest ona uszkodzona ponieważ poprzedni właściciel źle ją połączył i spalił zasilacz.
  Na dzień dzisiejszy zasilacz naprawiłem, a było spalone ścieżka od bezpiecznika i warystor. Po uruchomieniu płyty działa tylko ta strona gdzie jest płyta Master czyli po prawej, a lewa strona ani drgnie. Na panelu sterującym wszystko ładnie się wyświetla lecz nia załącza lewej strony, nawet nie słychać przekaźnika od strony lewej tak jakby z płyty prawej nie poszedł sygnał do płyt lewej. Tranzystory sprawdzone, mostki też i niby wszystko ok. Napięcie wyjściowe z zasilacza sprawdzone i są 12V, 18V, 17,5V no i z obu zasilaczy jest wyjście na 230V które też jest. Pytanie teraz moje co może jeszcze być z nią nie tak? Dodam że pola indukcyjne są sprawne a ponadto płyta jest właściwie nowa. Proszę o pomoc.
  Płyta indukcyjna Beko HII 64505 FHT - nie działa lewa strona Płyta indukcyjna Beko HII 64505 FHT - nie działa lewa strona Płyta indukcyjna Beko HII 64505 FHT - nie działa lewa strona
 • Poziom 16  
  Jaki problem sprawdzić napięcie załączające przekaźnik? Pewnie masz tam spadek na 5-7V i nie załącza przekaźnika. Więcej pisać chyba nie muszę.
 • Poziom 10  
  No dobra,skoro tak to to gdzie mam szukać ewentualnej usterki?
 • Poziom 16  
  piotrwiacek1 napisał:
  No dobra,skoro tak to to gdzie mam szukać ewentualnej usterki?

  Koło przekaźnika tak jak napisałem. Sprawdzaj po kolej elementy czemu tam nie ma odpowiedniego napięcia, które załącza przekaźnik. Masz sprawną prawą stronę, która jest lustrzanym odbiciem. Możesz mieć opornik smd, tranzystor uszkodzony, nie wiem.
 • Poziom 6  
  Mam tą samą płytę i zauważyłem, że przy odłączonych czujnikach temperatury nie załączy przekaźnika.