Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

android - karta MicroSD zahasłowana, po włożeniu do komputera błędy

12 Sty 2020 19:18 258 3
  • Poziom 28  
    Problem pojawił się w Androidzie. Karta SanDisk MicroSDHC 8GB. Telefon pokazał nagle ni stąd ni z owąd, że na karcie pamięci ustawiono hasło. "O co chodzi" się pytam.. NIKT nie ustawiał żadnego hasła. Po wyjęciu karty i włożeniu w czytnik do komputera..karta czasami się pojawia, ale "Windows can't access the disk". Programy takie jak DMDE lub Victoria widza rozmiar karty (ale nie zawsze). W "Zarządzaniu komputerem" karta czasami pojawia się jako "Unallocatted". Próba stworzenia jakiejkolwiek partycji, odczytu MBR za każdym razem pada fiaskiem.
    Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić? Obrazu karty do pliku też nie udaje się zrobić :/ Żadne ScanDiski i CheckDiski nie mogą "dostać się" do karty. Próbowałem dwóch czytników i nic. Karta blokuje start komputera na etapie BIOSu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Karta poszła do firmy odzyskującej dane. Podobno "PC3000 Flash" pokazuje "Init=OK", ale "Crypted". Karta inicjuje się (cokolwiek to znaczy) jednak jej zawartość jest po prostu zaszyfrowana przez ten zakichany supernowoczesny telefon. Jednym słowem telefon wszystko zepsuł. Nie wiem jakim cudem Android postanowił sobie zaszyfrować kartę..? Podobno tylko oryginalny telefon jest w stanie odczytać cokolwiek z tej karty. Czytałem, że Android przechowuje w jakimś pliku "mmcstore" hasło do karty. Niestety tyle wiem na chwilę obecną i, że można próbować jakiegoś programu "Yodot Card Recovery". W tej chwili nie mam dostępu do telefonu (telefon żony), ale mam nadzieję, że może uda się coś za pomocą telefonu zrobić...

• Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Init Ok, czyli inicjalizuje się poprawnie.
    Ma poprawne parametry odczytu ale ma status Locked i prawdopodobnie, tak jak mówi fimra, w której karta była, potrzebny będzie telefon w jakim karta pracowała.