Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta micro SD 512GB Samsung EVO (oryginał czy podróba)?

12 Sty 2020 19:50 276 9
  • Poziom 20  
    Witam szukam karty pamięci micro SD 512GB Samsung EVO
    znalazłem po 110zł sprzedający ma ich 8szt plus 128gb też
    czy po opakowaniu może ktoś sprawdzić czy to nie zamiennik,podróba?
    Na opakowaniu kart z OLX po 110zł nigdzie nie pisze że to 512gb tylko na karcie
    dziękuje z góry za pomoc.
    ...........................
    Karty z OLX po 110zł 512GB Samsung EVO+
    Maksymalna prędkość odczytu danych 95 MB/s;
    Maksymalna prędkość zapisu 90 MB/s;

Karty z Allegro po 359zł 512GB Samsung EVO+
    Maksymalna prędkość odczytu danych 100 MB/s;
    Maksymalna prędkość zapisu 90 MB/s;

• Pomocny post
    Poziom 25  
    Chińczyk na opakowaniu też zaoszczędził, bez napisu o pojemności pasuje do każdej innej. Jak dla mnie to cena świadczy o tym, że jest to karta spoza dystrybucji Samsunga, ale może być taka sama jak i ta droższa.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Czy warto, to się okaże, jak włożysz do telefonu. Czy korzystasz z urządzenia, które potrzebujesz kartę z taką a nie inną przepustowością? Może lepiej kupić mniejsza kartę i dysk zewnętrzny by częściej archiwizować i się nie denerwować gdy karta się zepsuje? W sklepie masz paragon i jak trzeba, korzystasz z gwarancji.

P.S. wyedytowałem, bo źle ceny odczytałem.
  • Poziom 20  
    Kiedyś kupiłem kartę 512GB w opakowaniu biało niebieskim
    karta wolno chodziła i miała gdzieś 8GB to jest Chińczyk pewny
    Te karty z OLX chociaż mają kolorystykę jak oryginał,ale czy pojemność i klasę 10? (chyba że Chińczyki mają kolorystycznie te karty takie same,oprócz opakowania) Na opakowaniu kart z OLX pisze 4K,mam kamerę która nagrywa 4K
    .

Link
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Mam taką kartę co prawda skromne 32 GB. Rant samej karty powinien być czysto biały.
    Na zamieszczonych zdjęciach trudno powiedzieć ale raczej podróbki. Mimo ceny to są chyba najlepsze karty na rynku.
    Pytanie do czego potrzebujesz aż tak dużej i szybkiej karty? Moim zdaniem do telefonu wystarczy znacznie wolniejsza a tym samym dużo tańsza.

Link
  • Poziom 20  
    Tylko na opakowaniu tej karty nigdzie nie pisze że to jest 512GB dlaczego na wszystkich innych opakowaniach pisze np. 32gb 64gb 128gb itp.
    Do czego potrzebuje np. Do filmu 4K
    Nagrać film i odtworzyć na niej

Dodano po 1 [godziny] 7 [minuty]:

Wszystko jasne są to karty zamienniki wolne pisze na nich HC
    Mają być szybkie czyli XC
  • Poziom 20  
    Dodam jeszcze ze boki oryginalnej karty samsung 512gb są białe
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    Można też trafić podróbki białe ale malowane sam takie widziałem gdzieś w sieci i ranty były białe ale nie czysto białe.
    Jak te karty wchodziły na rynek to wyszła seria tak dobrych podróbek, że SAMSUNG je wymieniał na gwarancji (nie chciał sobie psuć renomy albo się nie poznał). Dodatkową zaletą kart z pierwszych serii jest możliwość zmiany CID to powoduje, że używaną kartę o pojemności 32-64 GB można dziś sprzedać za kilkukrotność jej wartości.

Jest masa wariantów podróbek tych kart. Moim zdaniem lepiej pójść na kompromis i kupić mniejszą pojemność ale ze sprawdzonego źródła lub jeśli nie koniecznie zależy nam na nagrywaniu filmów w 4K to wybrać wolniejszą a tym samym tańszą kartę.

603mariusz napisał:
    Do czego potrzebuje np. Do filmu 4K

Jeśli do nagrywania filmów 4K to ok ale jeśli chodzi tylko o odtwarzanie filmów 4K wrzuconych na kartę z PC to wystarczy znacznie wolniejsza karta.
  • Poziom 20  
    Tydzień temu na OLX kupiłem za 150zł taką kartę Samsunga 512GB ranty,boki czarne z tyłu pisze Tajwan
    Nie wiedziałem wtedy jeszcze jak plus minus rozpoznać podróby,gość który sprzedawał miał niby być fotografem,zapewniał że ma na pewno prędkość 100,gdy dzwoniłem do niego nagle zaczął mówić,że karty nie sprawdzał bo ją dostał
    Kartę wyrzuca kamera przy nagrywaniu nawet na jakości 720,(pisze za mała prędkość)pojemność na laptopie karta ma 499GB
    Podobno gdy karta jest oryginał ma mięć pojemność 477GB
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    603mariusz napisał:
    Kartę wyrzuca kamera przy nagrywaniu nawet na jakości 720,(pisze za mała prędkość)pojemność na laptopie karta ma 499GB
    Podobno gdy karta jest oryginał ma mięć pojemność 477GB

Realną pojemność sprawdzisz programem H2testw. To co zgłasza Windowsa nie jest realną pojemnością nośnika SD. Zapewne podróbka będzie mięć ok 8-16 GB. Sprawdź w tym programie i się przekonasz.