Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kopiowanie pestki domofonu RFID 125khz

12 Sty 2020 19:58 435 10
  • Poziom 6  
    Witam, kupiłem chińskie urządzenie do kopiowania pestek i pestki ale nie chce mi nanieść sygnału na nową pestkę.
    Zacząłem szperać do necie i coś zobaczyłem że są różne rodzaje pestek, mimo iż wyglądają tak samo, że niektóre można nadpisać innych nie. Więc chyba mam te których się nie da nadpisać. W takim razie do czego one służą?
  • Poziom 19  
    Może podaj trochę więcej danych bo nie wiem czy szukasz rozwiązania problemu czy pocieszenia. Jakie urządzenie kupiłeś (wrzuć link ze specyfikacją, zdjęcie) czy "pestka" (chip) został przez czytnik rozpoznany? Czy urządzenie podało typ/standard informacji zapisanej na chipie. Czy chip na który chcesz skopiować dane jest zapisywalny?
  • Specjalista Domofony
    kuba435 napisał:
    kupiłem chińskie urządzenie do kopiowania pestek i pestki ale nie chce mi nanieść sygnału na nową pestkę.

Bo są pestki programowalne i pestki nieprogramowalne.
    Jakie masz?

Pozdrawiam
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    kuba435 napisał:
    Wydaje mi się, że w takim razie muszę mieć nieprogramowalne pestki. Do czego one służą?

Zazwyczaj do otwierania drzwi :)A tak poważnie to urządzenie( np domofon) pamięta pestkę, a nie ona jego, więc nie musi być programowalna :)
  • Poziom 19  
    Pierwsze dwa zdania opisu na tej aukcji mówią, że chipy nie są do zapisu tylko odczytu: "Please note, EM4100 chip is read only, which is it can not be recorded. If you want to buy a rewritable chip, you have to buy the chip EM4305 tags." Więc tu jest twój problem.
  • Poziom 22  
    Te breloki ( transpondery) RFID są na 125 kHz ale możesz mieć ną inne częstotliwości i standardy, np:
    standard Unique 125 kHz,
    standard Mifare 13.56 MHz.
    Należy przy tym pamiętać, że inne są tylko do odczytu, co oznacza, że nie można ich zapisać a inne są do wielokrotnego zapisu, choć identycznie wyglądają.
  • Specjalista Domofony
    kuba435 napisał:

Wydaje mi się, że w takim razie muszę mieć nieprogramowalne pestki.
    Kupiłem je na tej aukcji:

https://a.aliexpress.com/8Q09ZGL2b

Tak, Ty potrzebujesz breloki programowalne, a na tej aukcji są nieprogramowalne.

Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Ok. Kupując te breloki nie miałem pojęcia, że dzielą się na programowalne i nieprogramowalne, więc kupiłem w ciemno.
    Z ciekawości: te nieprogramowalne wpisuje się.na sztywno do systemu?

Dodano po 48 [sekundy]:

Na 100% mam 125khz, bo znajomy mi już kiedyś kopiował
  • Specjalista Domofony
    kuba435 napisał:

Z ciekawości: te nieprogramowalne wpisuje się.na sztywno do systemu?

To nie tak, je się po prostu kopiuje, czyli miałeś np. 1 brelok, a po skopiowaniu masz już 2 identyczne breloki. Po przyłożeniu do systemu (np. domofonu) system zrobi to co ze starym, czyli np. otworzy drzwi. Reasumując system nie odróżnia który jest który, czyli w systemie nic się nie zmienia.

Pozdrawiam

• Poziom 12  
    To działa w ten sposób, że w tagu jest zwój miedzi i chip z "unikalnym" numerem np. F6-55BE467F7E4-C3. Zbliżenie go do anteny indukuje mały prąd i powoduje aktywowanie chipu - ten "rozgłasza" swój numer a antena czytnika go odbiera - i w zależności od rozwiązań w czytniku - porównuje go z bazą zapisanych numerów (to jest super głupie, by zapisywać te numery, jako całość) albo wykonuje serię obliczeń w wyniku czego powstaje tzw. suma kontrolna która może przybierać różne formy, np. 4E56; FFF1; DE456A - lub może nawet nie być zapisana szesnastkowo. I to ona jest zapisywana w pamięci i potem porównywana.

Czytnik nie dba więc o to, co do niego przykładasz a jedynie o wynik działania, którego kluczowym składnikiem jest "unikalny" numer tego, co do niego przykładasz. Jeśli każesz np. pluszowej zabawce (zakładając, że ma gdzieś zaszyty tag w standardzie czytnika, rozgłaszać taki sam numer, jak zapisana wcześniej w czytniku "pastylka", to będziesz mógł np. różowym jednorożcem z brokatem otwierać sobie drzwi w bloku/pracy.

Niektóre tagi składają się z wytrawionego chipu, którego nie ma fizycznej możliwości zmiany - raz nadany przy produkcji numer zostaje z nim na amen. A są też tagi z częścią "pamięciową", która może przechowywać programowalne zmienne. Oba rozwiązania mają wady i zalety, zwykle jednak pastylki nieprogramowalne są po prostu tańsze, mniejsze i używane w sytuacjach, gdy możliwości ich "przeprogramowania" i tak nikt by nie wykorzystywał do niczego.