Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukiwana zmywarka 45cm

12 Sty 2020 22:34 363 16
  • Poziom 3  
    Witam,

poszukuje zmywarki 45cm do kawalerki (pokój z aneksem kuchennym). Nigdy nie miałem zmywarki więc trochę nie w temacie. Czytam poradniki, czytam forum i tak naprawdę ile ludzi tyle opinii. Budżet około 1400-1500 zł. W końcu rozłożyłem ręce i zacząłem szukać sprzętu pod kątem głośności pracy.
    Wiem, że sprzęt tego rodzaju nie jest wieczny. W razie czego jestem sam w stanie coś grzebnąć gdyby zwracała kod błędu bądź coś przelutować gdyby dało się zregenerować moduł sterowania.

Kilka typów:
    HOTPOINT-ARISTON HSIO 3O23 WFE
    Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
    Amica DIM437ACBEU
    Indesit DSIO 3T224 CE

Poszukiwany sprzęt z dobrym stosunkiem cena/jakość. Może ktoś jest w temacie i coś podpowie lub odradzi?
    Dzięki!
  • Specjalista AGD
    Tomek.Sz napisał:

Poszukiwany sprzęt z dobrym stosunkiem cena/jakość. Może ktoś jest w temacie i coś podpowie lub odradzi?

Jak już sam zauważyłeś, ile ludzi tyle opinii, ja bym poszedł w kierunku Bosch'a

Tomek.Sz napisał:
    Kilka typów:
    HOTPOINT-ARISTON HSIO 3O23 WFE
    Whirlpool WSIO 3O34 PFE X
    Indesit DSIO 3T224 CE

Te trzy to jedno i to samo.
  • Poziom 25  
    mrice napisał:
    ja bym poszedł w kierunku Bosch'a

A co z psującymi się pompo-grzałkami w Boschu? czy to nie dyskwalifikuje tych sprzętów?
  • Specjalista AGD
    misiek1111 napisał:
    A co z psującymi się pompo-grzałkami w Boschu? czy to nie dyskwalifikuje tych sprzętów?

Psuje się tak jak i w innych sprzętach, tyle tylko, że te zmywarki są tak popularne, że tematów o problemach nimi nie brakuje, a o innych jest mniej, bo po prostu zdobyły mniejszy % rynku.

Przy stosowaniu agresywnego srodka myjącego z rodzinie Whirlpool / Indesit / Ariston pompy po dwóch latach też potrafią kopyta wyciągnąć.
  • Poziom 3  
    Dzięki za przemyślenia. Z tego co czytałem trzeba zbadać pH wody i dobrać odpowiednią chemie.
    Na pierwszy rzut oka jak Bosch to SPV46MX04E
    Patrząc na to z drugiej strony Bosch jest droższy około 400-600zł od wklejonych wyżej modeli. To około 30% kwoty którą chciałbym wydać. Za tyle mogę pozwolić sobie na serwis w przyszłości w markach znanych z mniejszej trwałości (orientacyjna cena pompy). Jak będę miał szczęście to i tania zmywarka pożyje, jak nieszczęście to rypnie się od razu po gwarancji. Zależy od egzemplarza.
    Skłaniam się w stronę przeciwną niż Bosch ponieważ pomieszkam w kawalerce z 3 lata a potem pewnie jakiś wynajem. Wydaje mi się mniej kosztowne w przyszłości zostawienie lokatorom takiej zmywarki Indesit i jej ewentualna naprawa niż Bosch'a (mniej szkoda). Bosch brałbym jednak już do docelowego domu żeby mieć dłużej święty spokój i napis sugerujący niemiecką jakość :P
  • Specjalista AGD
    Tomek.Sz napisał:
    Dzięki za przemyślenia. Z tego co czytałem trzeba zbadać pH wody i dobrać odpowiednią chemie.

Bez przesady, to już popadanie w paranoje.

Tomek.Sz napisał:
    Wydaje mi się mniej kosztowne w przyszłości zostawienie lokatorom takiej zmywarki Indesit i jej ewentualna naprawa niż Bosha (mniej szkoda). Bosh brałbym jednak już do docelowego domu żeby mieć dłużej święty spokój i napis sugerujący niemiecką jakość :P

Pamiętaj, że na najmie i tak Ty jako właściciel takie naprawy pokrywasz, przynajmniej poza tymi które wynikają z ewidentnej winy użytkownika.
  • Poziom 3  
    Wybrałem się wczoraj po żarówkę do piekarnika. Odwiedziłem serwis AGD który istnieje w mieście już dobrych 20 lat. Są autoryzowanym serwisem 13 marek typu Smeg, Whirlpool, Beko, AEG. Pośmieszkowałem trochę z serwisantem i w końcu zadałem pytanie co mam począć z zakupem zmywarki. Z rozmowy wynikło, że do Amica mogą być problemy z częściami, Indesit w ogóle sobie odpuścić, Whirlpool to Tureckie ulepy a o Beko to już nie pamiętam co mówił jednak nie w superlatywach. Wspomniał że ze sprzętem trochę jak na loterii i poleca rozszerzyć gwarancje do 5 lat i spać spokojnie. Najbardziej polecał AEG lub ewentualnie Electrolux motywując to tym, że czas dostępności części do Electrolux'a na rynku jest długi i jakościowo jest całkiem poprawny.
    Bosch skwitował tym, że w naszym kraju nie było nigdy prawdziwego Bosch'a i jest za drogi w stosunku do jakości. Coś w stylu Panie kiedyś to byli czasy nie to co dziś.

AEG poza budżetem więc może Electrolux?
    Np. Electrolux ESL4581RO
  • Poziom 24  
    Czy taki problem z częściami do Amica ? Jeśli się zdecydujesz na Amica, to rozszerzenie gwarancji do 5lat możesz sobie dokupić u nich na stronie ( w google wpisz "gwarancja plus Amica" ) i u nich na stronie wypełniasz formularz i odsyłasz do nich. U nich takie rozszerzenie gwarancji kosztuje 50zł. za rok czyli na dodatkowe 3 lata zapłacisz 150zł. Natomiast w sklepie AGD za dodatkową gwarancję do 5 lat chcą 350zł. Lecz wybór ostateczny należy do Ciebie. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    W sklepach nigdy nie było i nie będzie dodatkowych gwarancji, to jest ubezpieczenie z wyłączeniami zawartymi w owu typu "nie obejmuje zużycia eksploatacyjnego" i standardową oceną szkody przez ubezpieczyciela.
  • Poziom 3  
    Dzięki za odzew i podpowiedzi
    Wygrywa Amica
    Koszt rozszerzonej gwarancji 150zł 3 lata / Electrolux 399zł 3 lata dla wybranych produktów
    Zdecyduję się najprawdopodobniej na:
    AMICA DIM437ACBS 1 424 zł + 150 zł rozszerzona gwarancja - 12 zł zwrot z allegro (monety)
    w sumie 1562 zł z transportem i spokojem na 5 lat :)
  • Specjalista AGD
    Tomek.Sz napisał:
    i spokojem na 5 lat

Spokój to jest jak urządzenie będzie chodziło bez awarii, czego życzę przy tej chińszczyźnie.
  • Poziom 3  
    Dzięki, wiadomo przy sprzętach fart też ma znaczenie :P
    Miło by było gdybyś mógł zaproponować konkretny model zmywarki Bosh 45cm która twoim zdaniem byłaby dobrym wyborem, wziąłbym to pod uwagę. Za jakość się płaci więc do około 1800 zł mógłbym wyłożyć
  • Poziom 13  
    Jaka jakość? Niemcy dla obywateli eu drugiej kategorii robią plastikowe wnętrze, idź zobacz w jakimkolwiek sklepie.
  • Specjalista AGD
    Tomek.Sz napisał:
    Dzięki, wiadomo przy sprzętach fart też ma znaczenie :P

Owszem, też dopomaga

Tomek.Sz napisał:
    Miło by było gdybyś mógł zaproponować konkretny model zmywarki Bosh 45cm

Uwierz mi, obojetnie którego wybierzesz otrzymasz ten sm bazowy produkt, a wybierasz w dodatkach, tak więc wedle gustu. Najańśzego dostaniesz już za niewiele ponad 1000zł
    https://www.neo24.pl/bosch-zmywarka-bosch-spv...0do%20zabudowy&utm_term=322749&ceneo_spo=true

Sebastian_M26 napisał:
    Jaka jakość? Niemcy dla obywateli eu drugiej kategorii robią plastikowe wnętrze, idź zobacz w jakimkolwiek sklepie.

Dostępne są i z takimi i takimi dnami komory zmywania, z doświadczenia widzę, że wiekszego znaczenia to nie ma. Przy plastikach czasami zdarzy się wyciek na łączeniu, ale jest to łatwe i szybkie w opanowaniu.

Tomek.Sz napisał:
    Wygrywa Amica

Generalnie wolał bym już Beko w tym momencie ;-) Też nie górnolotny, ale chociaż części dostępne i w wmiare przyzwoitych cenach zazwyczaj.
  • Poziom 35  
    Wszystko zależy od tego czego oprócz mycia oczekujemy. Zapoznaj się z ofertą Electroluxa , mają ciekawe rozwiązania. Mam już drugą 45 tej firmy.
  • Specjalista AGD
    Ryszard49 napisał:
    Zapoznaj się z ofertą Electroluxa ,

Drugi naczelny złom obok Amica