Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool ADG 889 - wyciek wody z pod zmywarki

13 Sty 2020 00:16 168 3
  • Poziom 2  
    Witam,

od pewnego czasu sporadycznie pod zmywarką pojawia się woda, nie są to jakieś duże ilości, ale widoczne na tyle że coś się dzieje.

Po przeczytaniu dwóch tematów na forum;
    - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1670739.html#8091954
    - https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1072615.html

Mam pewne podejrzenia, że może być to wina zabrudzonego/uszkodzonego hydrostatu, choć to tylko moje spostrzeżenie.
    Po rozebraniu mogę stwierdzić, że woda niemal na pewno wydostawała się z pod pływaka, na tacy dolnej były ślady widoczne po zabrudzeniu od wody.
    Rozebrałem go bo sądziłem, że to on był nieszczelny, jednak odpowiada za załączenie się stycznika i nic po za tym.
    Wykonałem też cykl testowy przed wyczyściłem spodu tacy no i żadnego wycieku nie zauważyłem.
    Zresztą nie mogę też dokładnie powiedzieć kiedy ten wyciek występuje, czy pojawia się na początku przy nabieraniu, czy podczas pracy. Nie dałem rady zauważyć dokładnie momentu awarii :?:
    Załączam kilka fot jeśli będzie ktoś w stanie nakierować mnie ew. gdzie jest ten hydrostat i jak sie do niego dostać lub co może być ew. przyczyną tej dziwnej awarii.
    Na zdjęciach widać też płaszcz wodny, przyjrzałem mu się i na moje oko wygląda dobrze czysty na nie zakamieniony. W zmywarce regularnie stosowane są środki udrożniające czy coś w ten deseń.
    Będę rad za wszelkie techniczne porady jak się do tego zabrać. Bo po za tym sporadycznym wyrzutem nic więcej się nie dzieje. Sprzęt robi robotę :|
  • Poziom 17  
    Ona nie ma hydrostatu, ma tylko licznik wody. Jak masz boki rozebrane i spód to puść najdłuższy program na najwyższej temperaturze i obserwuj na podłodze gdzie się krople wody pokażą...
  • Poziom 16  
    Jeśli woda pokazuje się na podłodze to wyciek pochodzi z drzwi, o czym mogą świadczyć ślaby kamienia na 7zdj. koło rynny spustowej.
  • Poziom 17  
    Sprawdź czy wiatraki nie rozszczelniły