Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
FotowoltaikaFotowoltaika
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozwiązanie na ogrzewanie +CWU w domu autonomicznym

Boosterpl 14 Sty 2020 23:24 807 36
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze
    Tylko problem polega na tym, że zbiornik musiałby być z gumy, bo lód ma większą objętość niż woda.
  • FotowoltaikaFotowoltaika
    jurek.parus
    Poziom 11  
    No i jaki ciekawy wątek się zrobił! Choć autor chyba się załamał i nas opuścił!
    Plumpi napisał:
    Woda, aby ogrzewała dom musi mieć minimum 40'C, a może być podgrzana maksymalnie do 90'C.

Można użyć Pompy Ciepła (jak w tym cytowanym projekcie) wtedy można zejść z temperaturą - u nich do 40st ale nie wiem dlaczego nie można zejść do zera? Przecież PC działa nawet przy ujemnych temperaturach
    To zmniejszy ilość wody. A gdyby jeszcze wykorzystać przejście fazowe przez zero stopni Celsiusza to już całkiem sporo energii.
    Niestety ale zamarznięta woda jest całkiem dobrym izolatorem i się tak prawdopodobnie nie da.
    Pozostaje problem sprawności Solarów przy 90stopniach - tym bardziej że taką temperaturę zbiornika będziemy osiągać jesienią kiedy Solary słabiej grzeją. Znowu użyć PC do przemiany Solarów 50st w 95st? a moze górę grzać elektrycznie z Foto a dół (zimniejszy) grzać Solarami.

Generalnie - ciekawe zagadnienie.
    Nie dla mnie - bo ja idę po linii ekonomicznej :)
    Janusz_kk
    Poziom 26  
    No niekoniecznie, ogladałem na galieo własnie podobne rozwiązanie i projektant wspominał coś o specjalnej konstrukcji temu zapobiegającej.
    Niestety nie było wyjaśnienia na czym to polega.
    Plumpi
    Specjalista - systemy grzewcze
    jurek.parus napisał:
    No i jaki ciekawy wątek się zrobił! Choć autor chyba się załamał i nas opuścił!
    Plumpi napisał:
    Woda, aby ogrzewała dom musi mieć minimum 40'C, a może być podgrzana maksymalnie do 90'C.

Można użyć Pompy Ciepła (jak w tym cytowanym projekcie) wtedy można zejść z temperaturą - u nich do 40st ale nie wiem dlaczego nie można zejść do zera? Przecież PC działa nawet przy ujemnych temperaturach
    To zmniejszy ilość wody. A gdyby jeszcze wykorzystać przejście fazowe przez zero stopni Celsiusza to już całkiem sporo energii.
    Niestety ale zamarznięta woda jest całkiem dobrym izolatorem i się tak prawdopodobnie nie da.
    Pozostaje problem sprawności Solarów przy 90stopniach - tym bardziej że taką temperaturę zbiornika będziemy osiągać jesienią kiedy Solary słabiej grzeją. Znowu użyć PC do przemiany Solarów 50st w 95st? a moze górę grzać elektrycznie z Foto a dół (zimniejszy) grzać Solarami.

Ale wtedy nie da się pokazać środkowego palca, bo dla PC potrzebna jest energia elektryczna, a gdzie i jak ją magazynować? Pozostaje tylko podłączenie się do sieci i zasada "prosument". To zaś się kłóci z ideologią autora wątku.
    Erbit
    Poziom 36  
    Plumpi napisał:
    ... To zaś się kłóci z ideologią autora wątku.

Bo już chyba wszyscy wiedzą o co chodzi autorowi. Pozostaje zadać retoryczne pytanie: czy sam autor wie o co jemu chodzi uwzględniając, że właśnie remontuje dom?