Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z akumulatorem - Czy mechanik założył mi używany akumulator.

Bevil908 13 Sty 2020 23:01 1893 42
    zadam64
    Poziom 32  
    anchilos napisał:
    bratHanki

Bardzo mądrze piszesz.

Może jednak odezwie się Ktoś, komu udała się reklamacja akumulatora.

Każdemu dam plusa za wiarygodną historię.

Autor, zapewne też.

Czekam i pozdrawiam.

Mnie sie udala reklamacja akumulatora po 2 tygodiach w TESCO ale warunki gwarancji i reklamacji nie pozwalaja sie poruszac pojazdem po za obrebem parkingu ze wzgledu na reklamowany akumulator .Bez akumulatora nie pojedziesz ani ci samochodu nie ukradna .Co najwyzej okradna .
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    luzik e34 bardzo dobrze prawisz. A jakie mądre idą tu stwierdzenia - nowoczesny samochód to po miesiącu nie odpali, a gaz jak dobrze założony to w ogóle prądu nie pobiera i inne takie perełki.
    Co do reklamacji akumulatora to bez najmniejszych problemów reklamowałem ZAP z Taxi po dwóch miesiącach.
    Skoro mechanik sprzedał autorowi tematu akumulator to autor powinien mieć dowód zakupu oraz gwarancję (w większości akumulatorów 2 lata), następnie powinien go reklamować u mechanika, wot i wszystko.
    helmud7543
    Poziom 43  
    hevet2 napisał:
    Pokażcie mi w miarę nowy samochód który odpali po miesiącu postoju, bo poza paroma starymi dieslami wątpię by to się udało (oczywiście pomijam przypadki gdy akumulator jest odłączony od instalacji i totalnego golasa bez żadnej elektryki).

BMW e46, z przytartym silnikiem w dodatku. I z LPG że sterownikiem STAG - wygasza się po jakimś czasie od wyłączenia zapłonu. I drugi, sprawny, Toyota Yaris 1 - ten z kolei golas bez elektroniki. Ale przyznaję, że aku był mocno rozladowanym. Aha i jeszcze jedno - minimum dwa dni ładowania jak aku padł i stał parę dni bez prądu. O ile w ogóle nie padł. Przez godzinę to on nie przyjmie ładunku choćby nawet był 200 A alternator. Przez godzinę pracy silnika uzupełni tylko niedoładowany a nie rozładowany tak, że nie odpali.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    helmud7543 przytaczasz cytat "w miarę nowy samochód" a dajesz przykład zdechlaka który ma od 13 do 22 lat. Gdyby to było w hyde park to rozumiem, siejesz dowcipem ale tu. Pytanie to jaki samochód jest średniakiem, ten z 70 lat ? Nawet nie pytam o starsze.
    W miarę nowy to nie starszy niż z 2015 roku i to naprawdę z dużym przymrużeniem oka.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    sanfran oczywiście że pali, a kiedy ma lepiej chodzić, jak będzie "w miarę młoda" i będzie miała 22 lata. To stare strupy mają problemy z odpalaniem i poborem prądu (połączenia mas przeżarte przez rdzę).
    bratHanki
    Poziom 14  
    Moja Meganka 1999 ; 2,0 LPG , centralny zamek na pilota, 3 czy 4 letni najgorszy z możliwych
    Bieda z nędzą napisał:
    Hehehe, akumulator Bosch...Nie znam większego szmelcu.
    , z powodów zdrowotnych stała pod blokiem nie używana przez ponad miesiąc. Zapaliła bez najmniejszych problemów jak to mówią "od strzału". I to nie żaden cud. Ma tak zawsze.
    Bieda z nędzą
    Poziom 32  
    A ja to się zastanawiam- jak to się dzieje na elektrodzie, że tematy trywialne, łatwe, takie ble ble ble, gdzie byle Jaś z ulicy może wtrącić swoje nie do końca racjonalne racje; byle sobie tylko popisać żyją i osiągają wysoką liczbę odsłon i wpisów; zaś w tematach poważnych i zawiłych kolokwialnie mówiąc "nie ma komu mordy otworzyć"?
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    Bieda z nędzą napisał:
    tematy trywialne, łatwe, takie ble ble ble, gdzie byle Jaś z ulicy może wtrącić swoje nie do końca racjonalne racje; byle sobie tylko popisać żyją i osiągają wysoką liczbę odsłon i wpisów; zaś w tematach poważnych i zawiłych kolokwialnie mówiąc "nie ma komu mordy otworzyć"?

No właśnie dlatego.
    vodiczka
    Poziom 43  
    Aleksander_01 napisał:
    Nawet nie pytam o starsze.
    W miarę nowy to nie starszy niż z 2015 roku i to naprawdę z dużym przymrużeniem oka.
    To twoja opinia. Jedni (powiedzmy większość) uważa za prawie nowy samochód nie starszy niż trzyletni, inni (bez przymrużenia oka) nie starszy niż sześcioletni o ile jest zadbany i ma przebieg nie większy niż 60 000 km.
    Aleksander_01
    Poziom 40  
    [quote="vodiczka"]

Dodano po 4 [minuty]:

vodiczka napisał:
    Aleksander_01 napisał:
    Nawet nie pytam o starsze.
    To twoja opinia. Jedni (powiedzmy większość) uważa za prawie nowy samochód nie starszy niż trzyletni, inni (bez przymrużenia oka) nie starszy niż sześcioletni o ile jest zadbany i ma przebieg nie większy niż 60 000 km.

A to twoja.

Do Biedy z nędzą - masz poniżej trzy ostatnio tematy założone przeze mnie, zobacz jaka fachowość i frekwencja
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3631744.html#18280552
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3598793.html#18279831
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3648918.html#18397023
    karolark
    Poziom 40  
    Aleksander_01 napisał:
    Bieda z nędzą napisał:
    tematy trywialne, łatwe, takie ble ble ble, gdzie byle Jaś z ulicy może wtrącić swoje nie do końca racjonalne racje; byle sobie tylko popisać żyją i osiągają wysoką liczbę odsłon i wpisów; zaś w tematach poważnych i zawiłych kolokwialnie mówiąc "nie ma komu mordy otworzyć"?

No właśnie dlatego.

No właśnie :cry:
    Ja ze swoją drugą specjalizacją nawet tu nie produkuję :D
    helmud7543
    Poziom 43  
    Aleksander_01 napisał:
    helmud7543 przytaczasz cytat "w miarę nowy samochód" a dajesz przykład zdechlaka który ma od 13 do 22 lat. Gdyby to było w hyde park to rozumiem, siejesz dowcipem ale tu. Pytanie to jaki samochód jest średniakiem, ten z 70 lat ? Nawet nie pytam o starsze.

Na czasie zmierzę pobór prądu w Tipo 2019. Nie golas ale chyba nie ma elektroniki pracującej non stop. Ma za to start stop i jestem ciekawy jak tutaj z wytrzymałością.

karolark napisał:
    Aleksander_01 napisał:
    Bieda z nędzą napisał:

No właśnie dlatego.

No właśnie :cry:
    Ja ze swoją drugą specjalizacją nawet tu nie produkuję :D

Może właśnie przez to że ludzie przestali się produkować że swoją specjalizacją.