Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompaktowy zasilacz 1300 W dla systemów wbudowanych

ghost666 13 Sty 2020 10:48 1818 1
 • Kompaktowy zasilacz 1300 W dla systemów wbudowanych
  Artesyn Embedded Power, spółka zależna Advanced Energy, zaprezentowała BDQ1300 - nową przetwornicę DC/DC o mocy 1300 W. Została ona zaprojektowany w celu zapewnienia najwyższej sprawności wbudowanego wyjścia zasilania 12 V dla aplikacji telekomunikacyjnych, komputerowych i serwerowych, z opcjonalną cyfrową kontrolą pracy. Z sprawnością powyżej 97%, BDQ1300 jest stworzony jako źródło napięcia dla nieizolowanych przetwornic instalowanych w odbiornikach docelowych, zasilanych z sieci 48 V - typowych dla systemów telekomunikacyjnych i serwerowych. Moduł może przyjmować napięcia wejściowego od 40 do 60 V.

  Artesyn BDQ1300 jest w pełni izolowaną przetwornicą DC/DC o prądzie wyjściowym do 110 A. Może ona pracować z dwoma różnymi potencjałami masy.Izolacja ta oznacza, że ​​zarządzanie zakłóceniami elektromagnetycznymi (EMI) zawarte może być po stronie pierwotnej układu. Dodatkowo, w przypadku awarii zasilanego systemu, system ten ogranicza zasięg układów dotkniętych tą awarią. Moduły wykorzystują standardowy pin-out dla wysokoprądowych modułów w tym formacie. Zapewniono piny dla zasilania dla wyjścia i połączeń masy, aby umożliwić przewodzenie prądu do płytki drukowanej urządzenia. Straty rezystancyjne na interfejsie do modułu są minimalizowane za pomocą pinów o dużej średnicy.

  "BDQ1300 został zaprojektowany przede wszystkim z myślą o obsłudze dwóch architektur konwersji mocy" powiedział Andy Brown, dyrektor ds. Marketingu technicznego w Artesyn Embedded Power. "Albo konwencjonalna i szeroko stosowana„ dwustopniowa sieć architektury konwersji, w której BDQ1300 zapewnia zasilanie tylko nieizolowanym napięciem 12 V konwerterom w urządzeniu, takim jak układy z rodziny LGA80D lub LGA50D, ale moduł może również być używane do obsługi architektury hybrydowej. Tutaj część mocy aplikacji jest przekształcana z 48 V na niskie napięcia".

  Moduł może pracować w temperaturach w zakresie od –40°C do 85°C z chłodzeniem powietrzem, ale oferuje również opcje chłodzenia płytki podstawowej.

  BDQ1300 jest dostępny również bez czteropinowego złącza PMBus, co zapewnia rozwiązanie o maksymalnej sprawności konwersji przy minimalnej złożoności sterowania. Czteropinowe złącze PMBus zapewnia standardowe funkcje sterowania i monitorowania poprzez interfejs PMBus. Pozwala to na monitorowanie napięcia i prądu, kontrolę uruchamiania i wyłączania, ostrzeżenia o funkcjach zabezpieczających i limity wyłączania, funkcje monitorowania temperatury oraz informacje o kontroli wersji.

  Źródło: https://www.eeweb.com/profile/eeweb/news/artesyn-embedded-power-announces-high-efficiency-1-300-w-quarter-brick-with-digital-control-for-telecom-and-compute-equipment

  Fajne! Ranking DIY
  Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9501 postów o ocenie 7547, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.