Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Accord vi 1.8i vtec szarpie na zimnym na postoju

13 Sty 2020 14:10 225 11
  • Poziom 3  
    Chciałbym prosić o pomoc w moim accordzie 1.8i vtec 136km przebieg 284000, pojawił się problem A nawet dwa
    1: Brak mocy przy wciśnięciu pedału gazu w podłoge na 1 biegu, obroty idą bardzo powoli i dochodzą do 3 tys i próbują spaść i po chwili dostaje normalnego kopa, dzieje się to na cieplym silniku.
    2: Na zimnym silniku jak przejadę kawałek 300 do 400m i staje na przykład na swiatłach samochód zaczyna szarpać i przy wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy obroty spadają do zera
    Wymienione były:
    Świece, cewka, oczyszczony palec, kopułka,
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Admin grupy komputery
    Gogi272 napisał:
    Wymienione były:
    Wymieniłeś cewkę w aparacie zapłonowym, czy o innej mowa?
    Kable zapłonowe wymienione? Filtr powietrza, paliwa?
    Wyczyść przepustnicę i sprawdź układ dolotowy, podciśnienie, czy wszystko szczelne.
  • Poziom 3  
    Cewka w aparacie wymieniłem, filtr paliwa odpada bo na gazie to samo, kable sprawdzałem nie ma przebicia wyglądają na dobre śniedzi nie ma, filtr czysty. A i zapomniałem dodać że przy dodawaniu gazu słyszę takie jakby syczenie podczas jazdy jakby dochodzące z silnika
  • Poziom 3  
    Dobrze sprawdzę wszystko
  • Poziom 3  
    W pierwszym problemie była sonda lambda, A drugiego problemu dalej nie udało się rozwiązać, ustawiane były zawory, pojadę jeszcze na regulacje gazu bo na benzynie wydaje się lepiej chodzić.
  • Poziom 36  
    Gogi272 napisał:

2: Na zimnym silniku jak przejadę kawałek 300 do 400m i staje na przykład na swiatłach samochód zaczyna szarpać i przy wciśnięciu sprzęgła podczas jazdy obroty spadają do zera
    Wymienione były:

Zakręć butlę, odpal silnik. Jak wypalisz gaz zacznij diagnozę problemu.
  • Poziom 40  
    Te silniki słyną z spalania oleju przez co syfi się układ EGR i sam zawór. Zajrzyj czy jest tak u ciebie
  • Poziom 3  
    EGR wyczyszczony jak był zapchany to tylko check się palił i nic się nie działo, śmigał tak samo
  • Poziom 40  
    To go zaślepka. Robiłem takiego i po czyszczeniu EGR pojawiło się szarpanie podczas jazdy przy stałych obrotach
  • Poziom 3  
    To odłącze go najpierw i zobaczę co będzie się dziać
  • Poziom 3  
    Ogólnie to na tych zimnym silniku szarpie i chodzi na 3 cylindrach