Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon stacjonarny do Liveboxa

13 Sty 2020 18:34 225 2
  • Poziom 3  
    Witam!
    Potrzebuję telefonu do Liveboxa, tylko są pewna wymagania wobec niego. Router jest w bardzo niekorzystnym miejscu i używanie standardowego, bezprzewodowego telefonu jest problematyczne. Telefon miałby być w kuchni.
    Widzę dwa rozwiązania - albo ciągnąć peszlami kabel od routera aż do telefonu lub jakiś telefon z nadajnikiem, które nie mam zielonego pojęcia jak działają. Na przykład coś takiego

https://www.gigaset.com/pl_pl/gigaset-a540-ip-anthracite-1098/

Rozumiem, że ten telefon działa tak, że kładę tą główną stację koło liveboxa, a telefon stacjonarny razem z ładowarką w dogodnym dla mnie miejscu? Czy jakoś inaczej?
  • Poziom 11  
    Swego czasu jak miałem telefon przez internet (pierwszy typ livebox) to baza nie musiała byc obok livebox. Wystarczyło kabel telefoniczny pociągnąc od Livebox pare metrów i mieć miejsce na wpiecie zasilania z bazy telefonu do prądu. Dzwonek z telefonu nie dzwonił jak normalnie, ale był krótszy. Zawsze idzie kupic pare metrów kabla telefonicznego gotowego. Wpinasz przeciagasz i testujesz. Teraz uwaga. Jak to działa przez livebox, to jak nie bedzie internetu, lub zasilania na livebox nie zadzwonisz. Generalnie jakosć połączeń przez internet była dobra :)