Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel-znajdź wszystko i kopiuj

13 Sty 2020 20:59 84 2
 • Poziom 2  
  Witam
  Na wstępie napisze iż jestem totalnym laikiem Excela. Potrzebuję skopiować wszystko na raz po użyciu funkcji "znajdź wszystko" czy jest na to jakiś sposób? . W załączniku daje screen aby to zobrazować(chce skopiować to co zaznaczone) Z góry dziękuję za odpowiedź.
 • Moderator - Komputery Serwis
  Witaj. Sama funkcja "znajdź wszystko" nie ma (przynajmniej w wersji Excela, której używam) funkcji umożliwiającej kopiowanie czegokolwiek. Natomiast Excel umożliwia napisanie makra, w którym da się zdefiniować dowolne czynności, w tym również porównywanie ze wzorcem oraz kopiowanie czy przenoszenie zawartości komórek.
 • Poziom 33  
  Rip9911, wyjaśnij dokładniej o co Ci chodzi i dołącz przykładowy plik. Co ma się stać z tymi skopiowanymi komórkami? Czy chodzi o to, żeby je skopiować i wkleić do innego arkusza zachowując ten sam układ?
  W załączniku rozwiązanie podobnego problemu za pomocą makra (kopiowanie z Arkusza1 do Arkusza2).
  Jeśli wszystkie dane są w jednej kolumnie i chodzi o skopiowanie ich do sąsiednich komórek, to można to zrobić bez makra. Patrz Arkusz3. Po wykonaniu polecenia "Znajdź wszystko" trzeba zaznaczyć wszystkie znalezione pozycje na liście - pierwsza jest już zaznaczona, trzeba nacisnąć Shift i kliknąć ostatnią pozycję - wtedy zaznaczą się wszystkie i w arkuszu też będzie widać to zaznaczenie. Wtedy kopiujemy wszystko przez Ctrl+C i wklejamy w dogodne miejsce przez Ctrl+V. Wszystkie skopiowane komórki zostaną połączone w jeden obszar.