Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop dla mamy :) do 1500zł

13 Sty 2020 21:48 165 4
  • Poziom 3  
    Witam!
    Mama w końcu zdecydowała się oswoić z komputerami i kupić laptopa, korzystać będzie z niego myślę dość standardowo jak na starszą osobę tj. internet, filmy, zdjęcia, pisanie/drukowanie dokumentów itp. Pogrzebałem troszkę sam w ofertach i wybrałem takie dwa: https://www.x-kom.pl/comparison/521128,524061 i z tych dwóch skłaniałbym się ku... żadnemu z nich :D w tym droższym fajne jest to, że ma dysk SSD M.2 (choć ponoć w tym tańszym też jest możliwość montażu takiego), za to rozdzielczością wygrywa ten tańszy, no i tak by można porównywać dalej... Stwierdziłem więc, że może forumowicze coś doradzą :)
    Podczas selekcji kierowałem się ilością RAM - minimum 8GB, wiem że do takiego "lekkiego" użytkowania to aż nadto ale pamiętając że na "czysto" zainstalowany Win 10 w komputerze stacjonarnym "zjadał" mi +/- 1,5 gb pomyślałem że fajnie będzie mieć tego ramu więcej, choć pewnie nie mogę tego tak porównywać bo na PC mam DDR 3, a tu było by 4...
    Co do ilości cali to nie myślałem o tym, te dwa mają 14, to chyba dość mało...
    Czekam na opinie odnośnie tych dwóch wybranych przeze mnie, oraz na być może ciekawsze oferty.
    Pozdrawiam :)
  • Poziom 2  
    Z tych dwóch wybrałbym chyba ten drugi ze względu na procesor, powinien generować ciut lepsza grafika, ale ogólnie na twoim miejscu zaoszczędził bym trochę więcej, coś koło 2k, bo oba te laptopy maja bardzo słabe procesory i teoretycznie wystarcza do przeglądania internetu i oglądania filmów, ale mają oba Windows 10, i bardzo szybko obydwa zaczną mulić, jak weźmiesz coś z Intel i3 albo AMD A10 czy RYZEN 3 to będą zdecydowanie lepiej chodzić, fajne 8GB Ram ale 4 tez starczy i w każdej chwili można dodać więcej, oczywiście dysk SSD musi być, bo robi ogromna różnica

Dodano po 55 [sekundy]:

Z tych dwóch wybrałbym chyba ten drugi ze względu na procesor, powinien generować ciut lepsza grafika, ale ogólnie na twoim miejscu zaoszczędził bym trochę więcej, coś koło 2k, bo oba te laptopy maja bardzo słabe procesory i teoretycznie wystarcza do przeglądania internetu i oglądania filmów, ale mają oba Windows 10, i bardzo szybko obydwa zaczną mulić, jak weźmiesz coś z Intel i3 albo AMD A10 czy RYZEN 3 to będą zdecydowanie lepiej chodzić, fajne 8GB Ram ale 4 tez starczy i w każdej chwili można dodać więcej, oczywiście dysk SSD musi być, bo robi ogromna różnica
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    @Schabowyy @Root Anonymous
    Chciał bym zauważyć że laptop Lenovo nie ma systemu, oraz karty LAN więc jak padnie WiFi to motanie z pendrive`ami itp.

@Schabowyy Czy potrzebna jest duża mobilność tego laptopa ? Jeżeli nie będzie non stop wożony z miejsca w miejsce, to chyba lepiej 15" i wyżej.

https://allegro.pl/oferta/hp-notebook-15-a9-9425-8gb-256ssd-mat-ac-w10-szary-8846039289

ewentualnie coś takiego:
    https://allegro.pl/oferta/lenovo-z50-75-a10-7300-8gb-r6-128ssd-fhd-w10-8742534372
    Trochę mocniejszy od poprzednika z oddzielną grafiką, jedyny minus to wielkość dysku, ale myślę że za niewielką dopłatą sprzedawca mógł by zamontować większy.
  • Poziom 3  
    atomic99 napisał:
    Chciał bym zauważyć że laptop Lenovo nie ma systemu, oraz karty LAN więc jak padnie WiFi to motanie z pendrive`ami itp.

Pewnie stąd ta różnica w cenie między porównywanymi przeze mnie laptopami, ja zauważyłem że na jednym nie ma systemu, nie wspomniałem o tym bo to żaden problem, mam win7, a że aktualizacja do win10 cały czas jest możliwa too... :) ale kolega z pierwszej odpowiedzi nie zauważył, fakt :P Co do rj45 nie rozpatrywałbym tego jako wielki minus, na upartego zawsze można zrobić hotspot z telefonu :) nie no masz racje, lepiej żeby był.
    atomic99 napisał:
    Czy potrzebna jest duża mobilność tego laptopa ? Jeżeli nie będzie non stop wożony z miejsca w miejsce, to chyba lepiej 15" i wyżej.

Nie, nie sądzę aby był on gdziekolwiek zabierany, a nawet jeśli to samochodem, więc nie będzie problemu z transportem więc tak, im większa przekątna tym lepiej :) ale to nie jest przypadkiem tak, że im więcej cali tym słabszy laptop? w sensieeee, większa matryca jest pewnie droższa a więc zostaje mniej na "bebechy", czy źle myślę?

Co do propozycji z linków to faktycznie, są mocniejsze. Skłaniałbym się zdecydowanie ku temu pierwszemu, co prawda słabszy ale z opisu aukcji wynika, że laptop jest faktycznie nowy z gwarancją producenta itd. aukcja tego drugiego niestety się zakończyła ale znalazłem takiego samego tyle, że z większym dyskiem, niestety choć wg aukcji laptop jest nowy/nieużywany to "...posiada ryski w częściach roboczych obudowy..." i wyposażony jest w ddr3 (pierwszy - choć procesor i układ graficzny słabszy - ddr4) więc też trochę lipa
    ogólnie fajne propozycje, poczekam jeszcze może ktoś coś podrzuci ciekawego, sam też jeszcze "pogrzebie", ale jeśli nie pojawi się nic fajniejszego to chyba wezmę tego hp do którego link podesłałeś :)
  • Poziom 32  
    No właśnie z tymi matrycami to jakoś na odwrót :)
    15,6" przeważnie w cenach 150-250zł, a wymieniałem 13,3" i 14" co niektóre prawie 400zł kosztowały, także różnie bywa.