Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fiat doblo 1.9 jtd 2005r - szybko migające kierunkowskazy

13 Sty 2020 22:36 159 10
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z Doblo 1.9 jtd 2005 rok i migaczami...
    - Wszystkie żarówki świecą, przednie boczne i tylne.
    - Daje migacz w lewo wszystko ok, świeci itp...
    - Daje migacz w prawo... i tu niespodzianka.
    Kilka mrugnięć świeci w tempo... następnie kilka szybciutko i znów kilka za szybko... pomimo że wszystkie żarówki są dobre... co mogę zrobić by to wyeliminować?
    Może to być manetka kierunkowskazów? Jak sprawdzić jeżeli tak?
    Zwarcie gdzieś? Brak styków? Ale gdzie?
    Z góry dzięki za podpowiedzi gdzie szukać...
    Pozdrawiam.
  • Poziom 32  
    U mnie w Renault Megan też tak podobnie migało i winą był brak masy na jednej z tylnych lamp...
    To tylko taka sugestia bo przyczyna może być podobna, warto sprawdzić.
  • Poziom 3  
    mam hak sprawdze jutro to.... a co do braku masy na lampie to zauważyłem gdy sprawdzałem lampy tylne ze po sciągnieciu obydwuch tylko po stronie tej dobrze działającej jest taki biały kabelek z oczkiem przykręconym do karoiseri... podejzewam ze to ta masa o ktorej mówisz..... a od strony gdzie migacze szwankuja tego niema...... skąd moge tą mase pociągnac??
  • Poziom 3  
    ale w które miejsce na lampie... czy w kostke sie wpiąć do podpina sie cały klosz.... jak tak to w który kabelek...
    niejestem spec elektrykiem wiec wybaczcie jezeli cos nie tak
  • Poziom 3  
    własnie ze nie dokonca są identyczne ..... kostka z lewej ma 6 pinów bodajże i 6 kabelkow podpiętych a kostka z prawej gdzie jest błąd 5 pino i kabelkow..... brak jednego jutro posprawdzam wszystko czego sie dowiedzialem z forum i dam znac czy pomoglo i jak bede mogl to wrzuce zdjecia dla ułatwienia
    wszystkim dziekuje za podpowiedzi do uslyszenia
  • Poziom 40  
    SzybkiBill88 napisał:
    własnie ze nie dokonca są identyczne ..... kostka z lewej ma 6 pinów bodajże i 6 kabelkow podpiętych a kostka z prawej gdzie jest błąd 5 pino i kabelkow..... brak jednego jutro posprawdzam wszystko czego sie dowiedzialem z forum i dam znac czy pomoglo i jak bede mogl to wrzuce zdjecia dla ułatwienia
    wszystkim dziekuje za podpowiedzi do uslyszenia

Ponieważ kostka z lewej obsługuje jeszcze tylne światło przeciw mgielne. Zrób dobrą masę w prawej lampie.
  • Poziom 32  
    SzybkiBill88 napisał:
    ale w które miejsce na lampie...
    Po ściągnięciu kostki w lampie dokładnie oglądnij styki w kostce. Przeważnie w takiej sytuacji to słabo łączący styk (masa) jest czarny, bardziej "wypalony" i po tym też można rozpoznać gdzie słabo łączy.
  • Poziom 3  
    Witam wiec tak.....
    Po całym dniu walczenia z upartym Doblo i jego wnerwiającym prawym, szybko zasuwającym kierunkowskazem doszedłem do wniosku że problem raczej nie leży w masie tylnej lampy... sprawdzane kilkukrotnie...
    Jeżeli chodzi o hak, to hak nie ma żadnego sterownika... Jest wpięty bezpośrednio w lampy tylne...
    ale odkryłem nowość... Kiedy włączę kierunkowskaz prawy, ten źle działający i wyjmę bezpiecznik 10, czerwony od kierunkowskazów, na desce rozdzielczej bicie kierunkowskazu prawego wraca do normy... Oczywiście kierunkowskazy wtedy nie działają bo bezpiecznika brak... Podpiąłem tester diagnostyczny i wykryło błąd B1008 (pomimo usuwania błędu, już z bezpiecznikiem w skrzynce, błąd powraca po załączeniu kierunkowskazu prawego. Kierunkowskaz prawy... jakieś sugestie by zwalczyć ten problem?
    Z góry dzięki za poświęcony czas i pomoc.
    Pozdrawiam.