Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Scenic 1.5 DCI - odpala za którym¶ razem i kopci

marcinto1 13 Jan 2020 22:41 1041 9
    marcinto1
    Level 9  
    Witam.

Posiadam Renault Scenic z silnikiem 1.5 DCI 2004rok.
    Problem mam taki z samochodem że rano jak jest zimny silnik to odpala za 2-4 razem, przy czym kiedy odpali strasznie kopci. Nierówno pracuje a jak wydmucha spaliny które się gromadz± pracuje normalnie.
    Zaznaczę że wtryski były regenerowane, egr czyszczony, turbina regenerowana.

Czy może kto¶ miał taki problem?
    jurekk55
    Level 36  
    Filtr powietrza, filtr paliwa ( dobrej marki), potem sprawdzenie przelewów. Przy czyszczeniu EGR wyczyczono CAŁY dolot spalin do EGR? Klimatyzacja sprawna? Działa?
    maniana255
    Level 10  
    Witam mam pytanko. Mam kangoo 2 1,5 dci można samemu wymontować wtryski rozkręcić na czę¶ci pierwsze wymoczyć w tym płynie do czyszczenia wtrysków skręcić i potem zamontować. Czy to co¶ da czy nie uszkodzę wtrysków??
    piotrekwoj1
    Level 39  
    maniana255 wrote:
    Witam mam pytanko. Mam kangoo 2 1,5 dci można samemu wymontować wtryski rozkręcić na czę¶ci pierwsze wymoczyć w tym płynie do czyszczenia wtrysków skręcić i potem zamontować. Czy to co¶ da czy nie uszkodzę wtrysków??

Lepiej nic sam nie ruszaj.
    maniana255
    Level 10  
    W końcu ruszyłem te wtryski no i tak: po pierwsze w komputerze pokazuje np. że wtrysk o numerze xx jest to wtrysk numer dwa a w rzeczywisto¶ci jest czwarty?? Po drugie mam w aucie dwa wtryski EJBR01501Z i dwa EJBR01801A czy tak może być? Jeden wtrysk leje jak szalony. Wymieniłem zaworek wtrysk przestał lać, ale tym, autem nie da się teraz jeĽdzić, zero mocy, szarpie silnikiem podczas jazdy a na wolnych obrotach ideał. Po podł±czeniu do zł±cza diagnostycznego jest bł±d bł±d nieznany...
    DjMapet
    Level 43  
    Poszukaj kogo¶ kumatego z interfejsem diagnostycznym CLIP, to będzie znany.
    Trzeba mieć niebywałe szczę¶cie, by w dCi trafić na usterkę, bez diagnostyki CLIP-em.

Pozdrawiam.
    maniana255
    Level 10  
    Gdzie szukać kogo¶ z tym clipem kto to moze miec?
    DjMapet
    Level 43  
    CLIP na pewno pomoże.
    Prawie każdy warsztat robi±cy auta Renault, będzie miał clipa. Niektórzy mechanicy robi±cy wszystkie marki też mog± mieć.
    Wypytaj znajomych, czy nawet przygodnych wła¶cicieli obojętnie jakiego modelu Renault, gdzie diagnozuj± i naprawiaj± swoje auta.

Pozdrawiam.