Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Canton AS 85sc - niesprawny

13 Sty 2020 22:53 69 5
  • Poziom 7  
    Witam,

Jestem posiadaczem subwoofera jak w tytule. Kiedyś uległ uszkodzeniu. Cały czas grał pełną mocą i nic nie dało się z nim zrobić.
    W żadnym serwisie nie umieli go naprawić twierdząc że nie są do niego dostępne schematy.
    Jeden serwis zaproponował że ominą elektronikę i podłączą go na "krótko".
    Niestety spowodowało to że subwoofer ledwo co gra. Jestem przekonany iż brakuje mu po prostu wzmocnienia (stał się pasywny?).
    Nadmienię że napędza go aplituner Denon 1908.
    Minęło trochę czasu i zatęskniłem za basem. Chcę go jakoś uratować.
    Czytając internet wymyśliłem kilka opcji:
    1) podłączyć go do wzmacniacza samochodowego (takowy posiadam)
    2) kupić np. jakiś moduł wzmacniacza subwooferowego
    3) kupić wzmacniacz mocy (płytę) + ewentualnie jakieś filtry i podmienić wcześniejsze jego bebechy
    4) może ktoś zna kogoś na terenie województwa pomorskiego kto jest wstanie go naprawić

proszę o podpowiedź, która z opcji powyżej można urealnić. Szukam podobnych tematów na forum i w necie ale moja wiedza na ten temat
    jest bardziej podstawowa. Szkoda mi wyrzucać ten głośnik na śmietnik.

Z góry dziękuję
  • Poziom 38  
    mcj123 napisał:
    Cały czas grał pełną mocą i nic nie dało się z nim zrobić.
    W żadnym serwisie nie umieli go naprawić twierdząc że nie są do niego dostępne schematy.

Trafiłeś nie do tych specjalistów co trzeba, kiepska wymówka świadcząca o kiepskiej fachowości. Do tego to rozwiązanie, które pewnie cię też odpowiednio kosztowało.
    mcj123 napisał:
    Czytając internet wymyśliłem kilka opcji:
    mcj123 napisał:
    ale moja wiedza na ten temat
    jest bardziej podstawowa. Szkoda mi wyrzucać ten głośnik na śmietnik.

Z pewnością te dwie opcje się wykluczają, bynajmniej w takiej kolejności:
    -najpierw trzeba zdobyć wiedzę ,a potem wymyślać rozwiązanie, a nie odwrotnie.
    Tak to tylko narażasz się na niepotrzebne koszta i 50% sukcesu finalnego.

Z pewnością też nie wyrzucać na śmietnik, a skorzystać z opcji usługi u specjalisty z prawdziwego zdarzenia. Te subwoofery posiadają dosć dobrze zrealizowaną elektronikę w pełni naprawialną przez rzetelnego i doświadczonego specjalistę. I z pewnością to będzie optymalna i najtańsza opcja. (Niestety nie nadaje się on do naprawy przez początkujących amatorów.)

Link

Miejmy nadzieje, że poprzednicy nie narobili dodatkowych szkód.
  • Poziom 7  
    Dzięki za odpowiedz.

Zgadzam się że najlepszą opcją byłoby go naprawić. Poszukam jakiś sensowny serwis - może znajdę.
    Co do wstawienie nowego wzmacniacza czy "sterowania" (jak zwał tak zwał) to jedna, jeśli nie zadziała pierwsza , opcja, która na pewno wyjdzie taniej niż kupienie nowego innego suba. Bo to koszt 1000-1200pln.
    Ale jeśli ponownie nigdzie go nie naprawie to czy ta druga opcja wogóle ma sens i da radę dokonać?
    Patrząć w neta to takie wzmacniacze nie jest jakiś wygórowany koszt ale nie mam pojęcia czy iść w tą stronę.
  • Poziom 38  
    Wydaje się jak wszystko na początku atrakcyjne cenowo i proste. Jak dojdzie co do czego zaczynają się dodatkowe nie przewidziane koszta, a efekt wiadomo zawsze jest 50/50%. Zwykle konstrukcje przemysłowe wszytko mają optymalnie dobrane pod kątem kosztów produkcji i nie zawsze łatwo osiągnąć taki sam efekt przy użyciu podobnych komponentów.
  • Poziom 7  
    aaanteka napisał:
    Zwykle konstrukcje przemysłowe wszytko mają optymalnie dobrane pod kątem kosztów produkcji i nie zawsze łatwo osiągnąć taki sam efekt przy użyciu podobnych komponentów.

Tego mam świadomość.
    I żadnym zamiennikiem nie osiągnie się optymalnego wykorzystania. Ale lepiej żeby skuteczność jego była na 70% niż ma nie działać ;)
  • Poziom 38  
    Ale tego nigdy nie wiesz i nikt ci tego nie zapewni. A to moc wzmacniacza się okazuje za mała, a to wzmacniacz dostosowany do innej impedancji głośnika, a to znów grzeje się nadmiernie w oryginalnej zabudowie, a to coś nie pasuje mechanicznie. Zwykle stanowczo taniej i łatwiej jest coś naprawić niż zmodernizować. O ile naprawa jest możliwa.