Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy da się to odnowić? (klawiatura mechaniczna)

13 Sty 2020 23:39 114 1
  • Poziom 2  
    Hej, jestem początkującym elektronikiem i od razu coś pochrzaniłem. Trochę oderwałem ścieżkę i wygląda to następująco:
    był tu przylutowany taki element (nie mogę znaleźć co to jest dokladnie):

Ogólnie jest to klawiatura mechaniczna Anne Pro 2, która była podłączona nieoficjalnym kablem, zapewne o mocy większej niz 5V, a 5V powinien mieć kabel. Szukałem więc przyczyny i padło na to. Od razu po podlączeniu oryginalnego kabla, ten element stawał się piekielnie gorący, więc go odlutowalem, lecz no... z efektem miernym. Istnieje jakaś szansa na naprawe tego?
  • Poziom 5  
    minkyu napisał:
    która była podłączona nieoficjalnym kablem, zapewne o mocy większej niz 5V, a 5V powinien mieć kabel.

Cześć, jednostką mocy jest Wat [W]. Volt [V] - jest jednostką napięcia. Uszkodziłeś pad, można jeszcze go odratować dorabiając połączenie układu z fragmentem ścieżki w innym miejscu. Przykładowa naprawa:
    Link

Raczej przewód nie ma dużego znaczenia. jest on standaryzowany, typowy przewód z końcówką micro USB A. Jeżeli masz ten element napisz jego dokładne oznaczenia, odczytałem że to może być 8YK lub 5YK, najlepiej zrób zdjęcie makro elementu, oraz oderwanego pada na PCB klawiatury. Ten element musi być odpowiedzialny za którąś sekcje klawiatury: sekcje nadajnika lub podświetlenia RGB. Zrób ostre zdjęcie laminatu z obu stron, spróbujemy ogarnąć co to za element, i znaleźć jego zamiennik. Pozdrawiam DSP