Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przekaźniki pod układ zdalnego sterowania

14 Sty 2020 09:12 84 7
  • Poziom 3  
    Witam czy taki chiński układ on chyba jest do Arduino da się wykorzystac tak że do płytki podłączam zasilanie i wyjścia przez tranzystory włączają przekaźniki które włączają silniki? Ewentualnie mocne tranzystory :D. Czy to jest realne? Bo nie wiem co to za płytka i jak to działa. Jeśli ktoś miał styczność to jak działają te przyciski? Jak kliknę to jest sygnał i jak puszę to przestaje wysyłać? A jak chce np silnik w drugą stronę to ten przycisk obok? Dziękuję pozdrawiam.
  • Poziom 25  
    Podaj więcej szczegółów co i czym dokładnie chcesz sterować, wrzuć nazwy czy symbole, bo póki co nawet nie do końca zrozumiałem o co pytasz :)
  • Poziom 3  
    Sorry jakoś mi umknęło dodanie zdjęcia Przekaźniki pod układ zdalnego sterowania

Dodano po 1 [minuty]:

Przekaźniki pod układ zdalnego sterowania Przekaźniki pod układ zdalnego sterowania
  • Poziom 25  
    To jest tylko pilot i odbiornik, co chcesz podłączyć dalej?
  • Poziom 3  
    No pod ten odbiornik sygnał będzie załączał tranzystor który będzie np załączał przekaźnik który będzie włączał silnik. Ewentualne można chyba samego trnazysotry jakby wytrzymały prąd silnika.
  • Poziom 3  
    Ok a wiesz może które wyjścia co robią? Gdzie zasilanie a które pod silniki?

Dodano po 54 [sekundy]:

I jakim napięciem się tu operuje w tym module
  • Poziom 25  
    Wszystko jest opisane na screenach które załączyłeś :)