Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tester tranzystorów kondensatorów

14 Sty 2020 09:17 357 22
  • Poziom 3  
    Witam znalazłem na Ali taki miernik. Czy polecacie go? Ktoś go zakupił czy coś? Z tego co rozumiem to on podaje informacje np o kondensatorach diodach i dla mnie najważniejsze tranzystorach i ich kanalach, npn pnp itp. Czy będzie to wstanie zastąpić trochę ciągle szukanie w notach katalogowych? I czy to ma znaczenie w które dziurki włożę nóżki np tranzystora czy rezystora? Pozdrawiam!
  • Poziom 32  
    Jeżeli to tester typu MG328 to polecam, rozpoznaje elementy i nogi niezależnie jak włożone i podaje parametry.
  • Poziom 3  

Dodano po 31 [sekundy]:

Kurcze sory jakos zdjęcie mi się nie dodało
  • Poziom 32  
    Jak najbardziej godny polecenia.
  • Poziom 22  
    Nie znam tego testera , ale jeśli myślisz że niepotrzebne będą katalogi to jesteś w wielkim błędzie. Owszem podpowiada jaki jest np. tranzystor ale nie określi ci jakie max. napięcie , prąd , wzmocnienie czy częstotliwość co jest niezbędne np. przy szukaniu zamienników.
  • Poziom 3  
    Ale zawsze pomocny bo zawsze mi się myli ułożenie nóżek więc chyba zakupie
  • Poziom 22  
    Ja nie kwestionuje zasadności zakupu ,nie znam go,być może że jest rewelacyjny,tylko dalej niestety noty katalogowe są niezbędne.Jak zakupisz to chętnie przeczytam Twoją opinie o nim.
  • Poziom 17  
    To bardzo dobry tester. Używam ponad rok. Stwierdziłem jedynie problemy przy rozpoznawaniu dużych triaków i tyrystorów. Rozpoznaje je najczęściej jako tranzystor. Innych wad nie stwierdziłem.
  • Pomocny dla użytkowników
    Dokładnie taki sam tester "kupiłem" tu swego czasu na Elektrodzie w sklepiku z gadżetami. Jest mi bardzo przydatny, chociaż wcześniej jakoś sobie radziłem.
    Nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj. Niestety tester ten jest bez obudowy ale można ją bez problemu kupić choćby tu Link.
  • Poziom 8  
    Dobry Tester! Kup z obudową.
  • Poziom 3  
    A czemu akurat z obudową (tak z ciekawości)
  • Poziom 22  
    Bo masz zakryte bebechy i ładniej wygląda.
  • Poziom 8  
    alexander3311 napisał:
    Dobry Tester! Kup+ z obudową.

Dodano po 3 [minuty]:

alexander3311 napisał:
    alexander3311 napisał:
    Dobry Tester! Kup+ z obudową.
    Tłumaczenie maszynowe..
    kers124 napisał:
    A czemu akurat z obudową (tak z ciekawości)

Bo bez obudowy jest narażony na uszkodzenie mechaniczne bądź elektryczne.
    Jak miałem bez obudowy, to nawet nie wyjmowałem go z oryginalnego woreczka. Bałem się o uszkodzenie taśmy, która łączy wyświetlacz LCD z płytką. To bardzo delikatna rzecz.
  • Poziom 17  
    Ja zrobiłem obudowę odkrytą z jakiegoś pudełka plastikowego i sprawdza się . Dodałem też akumulator Li-ion 9V, bo często używam sprzętu.

• Poziom 31  
    c2h5oh napisał:
    To jest przestarzały model testera.

I prawda.

Do autora tematu - zerknij tu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3268800-30.html

Trochę czasu minęło od momentu gdy powstał ( temat ) i być może, a raczej na pewno, są jakieś inne, nowsze wersje ale tą posiadam i sprawuje się dobrze po usprawnieniach, które opisał :arrow: Freddy w temacie z linku.

Tak na marginesie... to korzystam z niego bardzo rzadko :D ale parę razy się przydał.
    Ten elektrodowy też nie jest całkiem dobry. Gdy próbowałem mierzyć miniaturowe dławiki, to pokazuje, że to są rezystory. Z kolei gdy włożyłem w gniazdo tranzystor jednozłączowy (np. 2N6027), to pokazał iż to są dwie diody.
    Że zdjęć wnioskuję, że masz po prostu inny tester.
  • Poziom 31  
    Ano inny.
    Trochę go poprzerabiałem tym bardziej, że jakiś Niemiec ( Markus ) rozpracowywał soft do różnych testerów.

https://www.mikrocontroller.net/svnbrowser/transistortester/Software/trunk/

Zaprojektowałem kiedyś małą przetwornicę napięcia aby móc sprawdzać diody Zenera ( bo to zawsze problem był przy smd ) ale nie skończyłem tematu od czasu gdy mam tester podświetlenia TV LED.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3538318&highlight=

Sprawdza się również do diod Zenera.
  • Moderator
    remot napisał:
    ...Trochę go poprzerabiałem tym bardziej, że jakiś Niemiec ( Markus ) rozpracowywał soft do różnych testerów...

Raczej to wszyscy przerabiają i stosują softy Markusa :).