Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta - regeneracja tonera proszek polimeryzowany

14 Sty 2020 09:50 132 4
  • Poziom 24  
    Witam
    Mam pytanie czy może ktoś z Was stosuje zamiast wymiany tonerów opcję z dosypywaniem proszku polimeryzowanego? Jeśli tak to jak się wam to sprawdza? Czy wydruki są takie same jak drukowane na oryginalnych tonerach czy jest różnica?
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    A jaki „proszek” masz na myśli ? Jeżeli jest dedykowany dla maszyn Konica Minolta to ok ale jeżeli myślisz o jakimś uniwersalnym polimeryzowanym tonerze to nic dobrego z tego nie będzie ... Jaki model maszyny masz na myśli ? Do urządzeń K-M jest sporo zamienników tonera. Generalnie najlepiej używać tych markowych których jakość jest sprawdzona. Osobiście już zetknąłem się kilkukrotnie z przypadkami gdzie klienci chcąc przyoszczędzić kupowali najtańsze tonery zamienne albo „regenerowane” ze źródeł niewiadomego pochodzenia i nie skończyło się to dobrze tak dla maszyn jak i dla ich portfeli. Czasem taka oszczędność bywa kosztowna !

C.
  • Poziom 24  
    Obecnie używamy w firmie c224e ale myślimy o zakupie nowej c 250.
    Masz może jakieś sprawdzone źródło dobrego proszku? Ogólnie to jeszcze nie próbowałem w ten sposób uzupełniać tonera ale po cenach widzę że wychodzi to taniej niż kupno nowych tonerów oryginalnych. Tylko pytanie gdzie kupić dobry proszek bo pewnie allegro odpada.
  • Specjalista - kserokopiarki
    My stosujemy tonery zamienne KATUN i nie ma póki co problemów z maszynami. Sprawdzone o wysokiej jakości .

C.
  • Poziom 18  
    Tylko czy takie oszczędzanie dla kilku groszy jest warte zachodu ? Tak jak napisał copyman stosowanie dobrych markowych zamienników typu Katun ma sens. Każda partia tonera jest powtarzalna, jakość wydruków nie odbiega znacząco od oryginału. Jeżeli przeliczy się koszt tonerów na wydruk jednej kartki, koszty nie są jakieś ogromne. A stosując materiały inne niemarkowe / zamienne / uniwersalne ? To metoda na chybił trafił. Dzisiaj mieli taki proszek to go do naboju wsypali, a jutro jakiś tańszy też pójdzie. Tylko co z tego jak kopiarka może nie znieść tego typu eksperymentów. Suma summarum zapłacisz wiecej niż udało ci sie zaoszczędzić.