Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena?

14 Sty 2020 11:35 318 13
  • Poziom 7  
    Cześć,

Mieszkam w domu w Tłuszczu w zaznaczonej na czerwono lokalizacji:

Posiadam router mobilny ZTE MF910 i kartę w nju Mobile (orange). Problemem jest słaby zasięg (105-120dBm). Na zewnątrz domu na wysokości głowy w kierunku wschodnim router pokazał siłę sygnału jako ~93dBm. Wydaje mi się, że ten router łączy się ze stacją zaznaczoną na screenshocie.

Wiem, że router jest lipny bo nie można blokować na poszczególne pasma, jedyne co mogę zrobić to zablokować na LTE i to zostało zrobione.

Zatem proszę o pomoc w dobraniu jakiejś anteny, którą mógłbym zamontować wewnątrz lub na zewnątrz domu.

Jeśli trzeba przerzucę kartę do telefonu z LTE i podeślę screenshoty, tylko proszę o nakierowanie mnie co by pomogło w doborze.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 7  
    Właśnie znalazłem na rosyjskim forum możliwość wgrania innego WEB UI do tego routera, które pozwala jednak wybierać pasma LTE, także po powrocie z pracy spróbuję to wrzucić na modem + wrzucić te screenshoty z tego programu z telefonu.

PS. jakby ktoś szukał:
    http://4pda.ru/forum/index.php?s=&showtopic=671662&view=findpost&p=43967027
    (ja nie wiem o co chodzi tam z tym configiem podczas instalacji [kliknąłem jakikolwiek klawisz i poszło], ale ogólnie to mi wszystko ładnie śmiga i mam dodatkowo blokowanie pasm).

Dodano po 2 [godziny] 39 [minuty]:

Wewnątrz:
    Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena?

Na zewnątrz (wrzucam screeny też z innych apek):
    Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena?
  • Specjalista Sieci, Internet
    W domu tylko lte800 z bts-a na Kraszewskiego a sygnał tylko dostateczny, czyli ogólnie nie bedzie szybko. Na zewnatrz agregacja 4 pasm z tego BTS-a, jako pasmo podstawowe , najszybsze LTE2600 , ze słabym sygnałem i do niego pozostałe pasma z dostatecznym. Ogólnie bez anteny zewnętrznej raczej brak szans na pasma pojemnościowe LTE. Na MF910 wymusisz po klei te pasma i sprawdzisz prędkości ale raczej szybko to nie będzie.
  • Poziom 7  
    Testy prędkości wykonane na speedtest orange i serwerze Warszawa:

800:
    Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena?
    1800:
    Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena?
    2600:

Ogólnie to umieściłem router w innym miejscu w domu i może być lepsza moc sygnału w porównaniu z tymi danymi z wczoraj. Czy te informacje z routera wystarczą?

PS. Router nie ma opcji ustawienia na 2100, za to ma na 900 ale tam tylko 3G.

Dodano po 46 [minuty]:

Mam dodatkowe pytanie, czy ten ZTE MF910 będzie współpracował z routerami stacjonarnymi w celu poprawienia zasięgu sieci WI-FI w domu? Mowa np o MR3220 lub EDIMAX LT-6408n.
    Na LTE800 i LTE1800 sygnał w domu dostateczny na tym MF910, prędkości niezłe ale sprawdź je wieczorem między 20-22. na LTE2600 sygnał szczątkowy. Potestuj jeszcze i jak zadowolą cię prędkości na poszczególnych pasmach to korzystaj , jesli chcesz poprawić sygnał na 2600MHz to konieczny zakup anteny zewnetrznej. A co do ME-3220 to podłacz po USB tego MF910 i zobacz czy zadziała na oficjalnym FW. Edimaxa mozesz sobie z góry darować.
  • Poziom 7  
    To są prędkości z wczoraj z tego routera

wtedy leżał jeszcze na "starym" miejscu i bez nastaw na konkretne pasma (czyli pewnie 800). Pytanie jakie mi się nasuwa to, ile musiałbym wydać (wolałbym mało), żeby realnie coś poprawić.
    Antena na 1800-2600MHz to koszt około 200 zł, na MF910 skorzystasz na niej z LTE2600 lub LTE1800 ale działa tez na LTE2100 oraz w agregacji tych 3 pasm LTE, w przyszłości moze posłuzyć do routera z agregacją 2/3 pasm LTE.
  • Poziom 7  
    800:

2600

1800
    Słaba moc sygnału LTE (4G) - ZTE MF910 - Orange - Tłuszcz - Jaka antena? i

Dodano po 21 [minuty]:

Wydaje mi się, że największym moim problemem było to, że router zawsze (?) był połączony z pasmem 800 i stąd jak widać wyżej problem z netem, reszta pasm wygląda OK. Mam nadzieję że update Romu w tym routerze plus ustawienie na sztywno pasma 1800 to był strzał w dziesiątkę.
    Wesoło nie jest, lte800 można sobie darować ale LTE1800 przytkane, tylko na lte2600 jakieś szanse na szybszy internet ale i tak tyłka nie urywa.
  • Poziom 7  
    Mimo tego, że wartości w 1800 lepsze niż 2600 to mówisz że 1800 przytkane (to we względu na lepszą silę sygnału?).

Powiedz mi w takim razie, na chwilę obecną co mógłbyś polecić, jakąś budżetową antenę.
    Chodzi mi np o coś co będzie po prostu za oknem (bo lepszy zasięg) niż w domu przez ścianę, nie musi to być od razu lufa od czołgu.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Na LTE1800 DL<UL czyli pasmo jest zapchane, nizszy DL i UL na LTE2600 to skutek słabszego sygnału na 2600MHz ale pasmo jest mniej obciążone. antena to koszt około 200 zł, tanie to są ale tłumiki a nie anteny, 95% na rynku to elektrośmieci a nie anteny..
  • Poziom 7  
    Super, w wolnej chwili podeślij parę linków do jakichś ofert.
  • Poziom 4  
    Nie daleko mojej lokalizacji ostatnio też zakładałem temat o Orange ale marnie było Matek451 polecił play i jest mega poprawa.