Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Infineon wprowadził na rynek najmniejszy sensor obrazu 3D do uwierzytelniania

ghost666 14 Sty 2020 11:40 522 1
 • Infineon wprowadził na rynek najmniejszy sensor obrazu 3D do uwierzytelniania
  Firma Infineon, we współpracy z pmdtechnologies, zaprezentowała najmniejszy w branży przetwornik obrazu 3D, współpracujący ze smartfonami i innymi aplikacjami do zbierania danych 3D. Nowy sensor ma wymiary zaledwie 4,4 mm × 5,1 mm.

  Infineon Technologies AG, we współpracy ze specjalistą w zakresie technologi pomiaru 3D metodą badania czasu przelotu - pmdtechnologies - opracowała najmniejszy i najmocniejszy w branży przetwornik obrazu 3D. Zaprezentowane go na targach CES 2020 w Las Vegas w USA, które niedawno się skończyły. Nowe, jednoukładowe rozwiązanie REAL3 jest piątą generacją czujników z pomiarem czasu przelotu firmy Infineon. Oprócz niewielkiej powierzchni - 4,4 mm × 5,1 mm - układ oferuje dane o najwyższej rozdzielczości przy niskim zużyciu energii.

  Technologia czujnika głębi Infineona umożliwia dokładne obrazowanie w 3D twarzy, szczegółów dłoni lub obiektów w aplikacjach wymagających dokładnego dopasowania do oryginalnego obrazu. Jednym z przytoczonych przykładów są transakcje płatnicze przy użyciu telefonów komórkowych lub urządzeń, które nie potrzebują danych bankowych, kart bankowych ani kasjerów, a płatność jest realizowana za pomocą np. rozpoznawania twarzy.

  "Wymaga to wyjątkowo niezawodnej i bezpiecznej transmisji obrazu oraz przesyłania danych 3D w wysokiej rozdzielczości" powiedział przedstawiciel tej monachijskiej firmy. "To samo dotyczy bezpiecznego odblokowywania urządzeń z obrazem 3D". Uwierzytelnianie twarzą stanie się coraz bardziej powszechne w ciągu najbliższych kilku lat, twierdzi rzecznik Infineona. "Tylko uwierzytelnianie twarzą z sensorem 3D może osiągnąć wymagany poziom bezpieczeństwa. Uważamy, że bezpieczne uwierzytelnianie twarzą 3D stanie się alternatywnym rozwiązaniem dla odcisków palców. Zwłaszcza w przypadku przesyłania np. dużych ilości pieniędzy, wymagana będzie druga metoda biometryczna, np. bezpieczne uwierzytelnianie twarzy plus odcisk palca".

  Kluczowe funkcje nowego sensora obejmują zdolność do pracy w ekstremalnych warunkach oświetleniowych, w tym w jasnym świetle słonecznym i w ciemności, oraz mapowanie w 3D w czasie rzeczywistym, co ma ogromne zastosowanie w systemach rzeczywistości rozszerzonej (AR). Układ zapewnia również dodatkowe opcje dla aplikacji w aparacie, takie jak ulepszone automatyczne ustawianie ostrości, efekt bokeh dla zdjęć i filmów oraz poprawiona rozdzielczość przy słabym oświetleniu.

  Produkcja nowego przetwornika rozpocznie się w połowie 2020 roku. Infineon powiedział również, że oferuje równolegle zoptymalizowany sterownik oświetlenia (IRS9100C) jako część kompletnego rozwiązania, które dodatkowo poprawia wydajność, wielkość i koszt całego systemu obrazowania 3D. Rzecznik firmy Infineon podsumował mówiąc, że chip z czujnikiem obrazu 3D "realizuje wymagania dotyczące uwierzytelniania użytkowników na rynku telefonów komórkowych - zwiększając bezpieczeństwo i wygodę oraz torując drogę do całkowicie pozbawionej haseł przyszłości".

  Źródło: https://www.eetimes.eu/infineon-rolls-smallest-3d-image-sensor-for-face-authentication/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9501 postów o ocenie 7547, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.