Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz do kamery 360 Unitoptek WiFi

14 Sty 2020 11:57 135 5
  • Poziom 2  
    Witajcie,
    Zakupiłem kamerę Unitoptek 360 3D Wifi

Kamera jest zasilana kablem usb przez zwykły zasilacz dogniazdkowy o parametrach:
    Input: 100-240V 50/60Hz 0,3A MAX
    Output: 5v 1500 mA

Kamerę chcę zamontować na suficie.
    W tym celu dokupiłem odpowiedniej długości kabel - 5m
    Dla estetyki chcę schować kabel zasilający w ścianę a fabryczny zasilacz zastąpić dopuszkowym i zrobić nową puszkę zasilając ją z gniazdka obok.
    I tutaj pojawia się pytanie:
    Nie mogę znaleźć zasilacza, który przetwarza 230V na 5V
    Czy w tej sytuacji powinienem dobrać zasilacz dopuszkowy 230 na 12 a potem przetwornicę Step Down?
    Przetwornice Step Down mają 3A - to nie za dużo dla kamery?
    Może macie jakieś pomysły które wybrać?
    A może jest inne rozwiązanie?

Pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przetwornica Step-Down to raczej kiepskie rozwiązanie. Zadziała ale dołoży dodatkową moc strat.
    Zasilacze dopuszkowe 5V istnieją:
    https://www.conrad.pl/p/zasilacz-egston-n1hfsw3-12w-5v-514659
    Tylko przy tej cenie to ja bym po prostu tam wbudował zasilacz wtyczkowy jeżeli się on nie grzeje znacząco (Powiedzmy nie więcej niż o 10°C. To że producent nie przewidział takiego montażu zasilacza nie znaczy że to się nie sprawdzi, po prostu przed trwałym montażem trzeba to sprawdzić samodzielnie.).

Ewentualnie można dać taki:
    https://www.smd-led.pl/zasilacz-led-gpv-20-5v-20w-ip67-hermetyczny-glp-6750
    Takie zasilacze często są montowane w ścianach.
  • Poziom 2  
    Masz rację - po prostu rozbiorę fabryczny zasilacz i spróbuję zmieścić go tuz za gniazdem w kontakcie - mam tam puszkę 60mm a samo gniazdo ma 20 mm głębokości.
    Bez sensu kupowac zasilacz puszkowy za ponad 100 PLN - to prawie koszt samej kamery.
    A jeżeli fabryczny przerobię i umieszczę w miejscu dostępnym to nawet jak się coś z nim będzie działo to łatwo będzie wymienić.
  • Poziom 43  
    No ale chodziło mi o umieszczenie bez rozbierania.
    Żeby pozostał hermetyczny.
    Po rozebraniu będzie wrażliwy na wilgoć.
  • Poziom 2  
    Kamera jak i zasilacz będą wewnątrz budynku więc wilgoć nie powinna mieć tu dużego znaczenia.
    Co prawda gniazdo, w którym chcę umieścić zasilacz, jest w kuchni ale nie będzie miało bliskiego kontaktu z wodą lub parą wodną.
    Jeżeli nie rozbiorę obudowy to będę musiał wtyczkę podłączyć do żeńskiej końcówki i całość umieścić w nowej puszce i nawet do nowej pustej może się nie zmieścić.
  • Poziom 43  
    No ale chodzi o wilgoć z betonu.