Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Synchronizacja czasu pod Windows

14 Sty 2020 12:48 99 2
  • Poziom 6  
    Witam, mam pewien problem z którym nie mogę sobie poradzić a w internetach tez nie za dużo jest napisane.

Mam serwer pod kontrola Windows 2012 i 10 komputerów pod kontrola Windows 7, na serwerze jest usługa AD i użytkownicy logują się do domeny. Ostatnio zaktualizowaliśmy Windowsy 7 do Windows 10 i pojawiły się pewne problemy, a mianowicie:
    - jest potrzeba aby użytkownicy na początku każdego miesiąca zmieniali datę i czas systemowy aby wystawić dokumenty z programu do faktur z ostatnim dniem poprzedniego miesiąca.
    - program zasysa datę tylko z czasu systemowego, nie da się tego zmienić
    - przy Windowsie 7 synchronizacja czasu odbywała się średnio co 30 min, a win 10 odbywa się co 5 min
    - pracownicy nie są w stanie wystawić dokumentów przed zmiana czasu
    - rozwiązaniem nie jest wyłączenie serwera czasu gdyż ten jest potrzebny do synchronizacji profili użytkowników domenowych

Czy zna ktoś dobre rozwiązanie takiego problemu?
  • Poziom 28  
    Obniż częstotliwość synchronizacji czasu w rejestrze. Nie wiem jak w Win10 ale w WinXP robi się to za pomocą opcji DWORD SpecialPollInterval w kluczu:
    Code:
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\W32Time\TimeProviders\NtpClient]

Domyślna wartość to 7dni (tydzień) - dziesiętnie w sekundach: 604800