Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co to jest? Pierścień z neomagnesami

memor1 14 Sty 2020 14:37 375 13
    memor1
    Poziom 10  
    Witam. Wczoraj znalazłem jakiś element urządzenia ( wydaje mi się że pradnicy bądź silnika) w konstrukcji na zewnątrz zastosowano neomagnesy o wymiarach 25x14x3. Jestem bardzo ciekawy z czego to pochodzi i do czego to można wykorzystać?
    Średnica pierścienia to 300 mm

[img-0] Co to jest? Pierścień z neomagnesami Co to jest? Pierścień z neomagnesami Co to jest? Pierścień z neomagnesami
  • Pomocny post
    kindlar
    Poziom 39  
    Wirnik prądnicy do wiatraka.
    memor1
    Poziom 10  
    Dziękuję za szybką odpowiedź. Jest ktoś może zainteresowany, albo ma ktoś pomysł gdzie to można sprzedać?
    memor1
    Poziom 10  
    bratHanki napisał:
    Jakie wymiary?

Średnica 30 cm jakieś inne wymiary Pana interesują?
    bratHanki
    Poziom 14  
    To wysokość będzie ok. 15 cm. Spore. Zastanawiam się czy w takim kształcie i z takimi wymiarami da się to gdziekolwiek użyć.
    memor1
    Poziom 10  
    bratHanki napisał:
    To wysokość będzie ok. 15 cm. Spore. Zastanawiam się czy w takim kształcie i z takimi wymiarami da się to gdziekolwiek użyć.

Trochę ponad 10 cm. Myślę że można by tego użyć do generatora prądu "free Energy" albo do pradnicy wiatrowej albo jako część zamienna od urządzenia od którego to jest ale nie mogę nigdzie znaleźć nic podobnego
    memor1
    Poziom 10  
    kindlar napisał:

Rzeczywiście bardzo podobna konstrukcja. Tylko w moim przypadku wykonanie oraz naklejka z jakimiś numerami i ostrzegawczymi obrazkami sugeruje że jest to część urządzenia produkowanego na masową skalę. Niestety jeżeli nie będę wiedział dokładnie od jakiego urządzenia to pochodzi to podejrzewam że żadnego pożytku z tego nie będzie.
    bratHanki
    Poziom 14  
    Gdzie to znalazłeś? Wklej fotki tych numerów i obrazków, może uda się coś wydedukować. Mieszkasz w miejscowości gdzie są jakieś hmmm... jednostki ?
    memor1
    Poziom 10  
    bratHanki napisał:
    Gdzie to znalazłeś? Wklej fotki tych numerów i obrazków, może uda się coś wydedukować. Mieszkasz w miejscowości gdzie są jakieś hmmm... jednostki ?

Na ostatnim zdjęciu jest widoczny numer. Znalazłem to w bloku na klatce schodowej. Pół dnia leżało przyczepione do poręczy. Tym bardziej mnie dziwi skąd to się tam wzięło. Może ktoś z pracy "pożyczył", a potem się rozmyślil, albo ktoś go wystraszyl i porzucił zdobycz.
    bratHanki
    Poziom 14  
    Albo dzieciaki gdzieś znalazły i nie miały siły oderwać jak do barierki złapało.
    Numer nic nie da . Jeden znak to "zakaz zblizania się dla osób z elektrostymulatorami serca" a drugi to "silne pole magnetyczne".
    memor1
    Poziom 10  
    bratHanki napisał:
    Albo dzieciaki gdzieś znalazły i nie miały siły oderwać jak do barierki złapało. ".
    tez tak mogło być
    Romulus7874
    Poziom 27  
    memor1 napisał:
    Znalazłem to w bloku na klatce schodowej.

By być w porządku, powinieneś "dać ogłoszenie" na klatce o znalezisku.
    bratHanki napisał:
    Albo dzieciaki gdzieś znalazły

I może tam ktoś im skórę łoi za wynoszenie rzeczy z domu.