Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Problem z Acerem - rozłącza USB i wyskakuje kod 43 w menedżerze urządzeń

14 Sty 2020 15:14 159 4
  • Poziom 5  
    Witam, to mój pierwszy temat więc poprawcie mnie jak popełnię błąd.
    Mam problem z moim laptopem. Co jakiś czas rozłącza USB a w menedżerze urządzeń po podłączeniu np. myszy pisze "Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się)" i jest żółty wykrzyknik i kod 43. Reset biosu nie pomaga. Ten problem jest głównie ze wszystkimi urządzeniami podłączonymi do USB 3.0, a jak jakieś urządzenie jest podłączone do USB 2.0 to działa, ale też czasami rozłącza.

Model laptopa - Aspire A515-51G
    CPU - Intel Core i5 7200U 2.5GHz 3.1GHz
    RAM - 8GB DDR4 2133MHz
    Karta graficzna - Intel HD Graphics 620 + NVIDIA GeForce 940MX 2GB
    BIOS - Insyde H20 (czy coś podobnego)
    System operacyjny - Windows 10 Home x64 1909
    Co robić?

PS. Ja nie umiem naprawiać kontrolerów USB od wnętrza...
  • Poziom 5  
    Bios nie chce się zaktualizować bo zawsze w połowie się wyłącza. Było OK przez około 7 miesięcy dopóki coś mi się nie zepsuło.
    Sterowniki... Nie ma tylko "Detection Verification"
    Mam sterownik do kontrolera USB - "Intel(R) USB 3.0 eXtensible Host Controller" lub coś podobnego
  • Poziom 5  
    Problem się rozwiązał - udało mi się w BIOS-ie wyłączyć coś (nie pamiętam co, jakieś skomplikowane nazwy) i naprawiło się
  • Poziom 5  
    Problem się rozwiązał - udało mi się w BIOS-ie wyłączyć coś (nie pamiętam co, jakieś skomplikowane nazwy) i naprawiło się

Dodano po 1 [minuty]:

Jakąś opcję w BIOS-ie wyłączyłem (nazwy tej opcji nie pamiętam, była skomplikowana ale na pewno związana z USB)
    EDIT: Problem wrócił, po chwili okazało się, że sterownik mojej myszy zakłócał działanie kontrolera USB. Wiem to, bo po usunięciu sterownika do myszki inne urządzenia zaczęły działać poprawnie. Dzięki leonov za pomoc. Miłego dnia :-)