Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Czy ładowarką One+ DASH moge łądować inne urządzenia

14 Sty 2020 15:20 129 4
 • Poziom 9  
  Witam,
  Mam ładowarkę szybkiego ładowania DASH firmy One+ od telefonu One+ 6. Czy mogę bezpiecznie ładować nią inne urządzenia, w tym przypadku głośnik przenośny JBL Flip 5?
  Pozdrawiam i dzięki.
 • Poziom 15  
  Można, bo ładowarka tak na prawdę jet wewnątrz urządzenia. Tzw. ładowarka to zasilacz dający 5V/0.5A w starym standardzie i większe prądy w nowszych standardach. O prądzie ładowania decyduje ładowarka wewnątrz urządzenia.
 • Moderator - GSM
  Sprawdź jakie parametry ma ładowarka, a jakie ma głośnik. Ładowarki do szybkiego ładowania mają czasami więcej niż 5V dlatego należy sprawdzić parametry jakie ma dane urządzenie.
 • Poziom 15  
  Zasilacze do ładowania urządzeń ze złączami standardu USB 1.0-2.1 są zasilane napięciem 5V. Wyłącznie w USB 3.0 możliwe jest wyższe napięcie, ale i tam występuje 5V.
 • Poziom 9  
  Coś się nie wysłało więc piszę jeszcze raz: Można. Sprawdziłem i działa poprawnie.

  Kolega mi to wyjaśniła naukowo więc cytuję: "Dokładnie to jest tak, że najpierw nadajnik się komunikuje z odbiornikiem jakie ten obsługuje tryby. Jak się dogadają, że odbiornik (czyli ten JBL) obsługuje tryb Dash czy tam Quick Charge 2.0/3.0 to w pierwszej fazie ładowania włącza napięcie ładowania 20 V i może dać do 5 A prądu. Potem w drugiej fazie przełącza się do ładowania wolnego 5 V. A jak się nie nadajnik z odbiornikiem nie dogadają to zawsze się włączy podstawowy tryb 5 V. Więc Ci się nic nie spali tylko co najwyżej nie będzie się tak szybko ładowało jak by mogło"

  Zamykam temat :)