Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja DDNS dla serwera domowego

14 Sty 2020 15:42 129 6
  • Poziom 3  
    Witam,
    posiadam router TP-Link TL-MR3420, zakupiłem do niego odblokowany modem Huawei E3372h-153 LTE HiLink. Udało mi się uruchomić na routerze DDNS z No-IP i teraz mam pytanie: w jaki sposób ustawić DMZ oraz przekierowanie portów w tym zestawie, aby poprzez DDNS połączyć mój serwer na Raspberry Pi 3 w sieci lokalnej ze światem? Chciałbym między innymi mieć możliwość zdalnego dostępu SSH.

• Poziom 43  
    Masz wykupione publiczne IP u operatora?
  • Poziom 3  
    Tak, dynamiczne publiczne IP dlatego założyłem No-IP i włączyłem DDNS w routerze

• Poziom 43  
    Zastanów się w takim razie czy chcesz korzystać z DMZ czy przekierowania portów.
  • Specjalista Sieci, Internet
    A jaki to operator i po jakiego grzyba kupiłeś złom czyli MR-3420 i E3372Hilink czyli dwa NAT-y?
  • Poziom 3  
    Cyfrowy Polsat, niespecjalnie się na tym znam więc nie wiem czy lepszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie DMZ czy przekierowanie portów? Planuję wykorzystać ten serwer trochę jako plac zabaw do nauki, dlatego zapewne chciałbym go wykorzystać też jako serwer www. Posiadam Internet mobilny, dlatego już dawno kupiłem ten router, a na tym forum wyczytałem, że E3372 HiLink świetnie nadaje się do zabawy z publicznym IP na przykład w sieciach ze zdalnym monitoringiem.

• Poziom 43  
    mr.firewall napisał:
    niespecjalnie się na tym znam więc nie wiem czy lepszym rozwiązaniem w moim przypadku będzie DMZ czy przekierowanie portów?

Przekierowanie.
    mr.firewall napisał:
    na tym forum wyczytałem, że E3372 HiLink świetnie nadaje się do zabawy z publicznym IP na przykład w sieciach ze zdalnym monitoringiem.

Pierwsze słyszę, może jakieś przykłady?