Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] System Windows 10 nie chce się aktywować

14 Sty 2020 15:53 219 12
  • Poziom 4  
    Witam, ostatnio zmieniłem procesor i płytę główną, dezaktywowałem system jeszcze na starych podzespołach za pomocą komendy: slmgr /upk

Oczywiście wcześniej zapisałem klucz Windowsa przy pomocy programu KeyFinder, po montażu nowych części przy próbie aktywacji wyskakuje błąd (0x803fa067)

Dodam że Windowsa 10 kupiłem w 2017 r w wersji OEM
  • Spec od komputerów
    Sprobuj aktywowac przez telefon.

Aktywowales kluczem, ktory dostales razem z systemem czy tym, ktory wyswietlal sie pod Windows? Powinienes tym pierwszym o ile roznia sie od siebie.
  • Poziom 43  
    Skoro
    Supermycha90 napisał:
    Windowsa 10 kupiłem ... w wersji OEM

to i "jakiś" klucz wraz z licencją Pan dostał. - Ten, o którym napisał Pan
    Supermycha90 napisał:
    zapisałem klucz Windowsa przy pomocy programu KeyFinder
    można najwyżej w ramki oprawić, ew. użyć go w charakterze transportowego między "żadnym a właściwym".
    Bez pierwotnego klucza z aktywacją będzie kłopot - droga wskazana przez Pana Kolobosa, w pierwszym zdaniu jego postu, może być skuteczna tylko jeśli trafi Pan na wyjątkowo uczynnego - i nie dbającego o "drobiazgi" - konsultanta.
    W normalnych warunkach migracja odbywa się tak:
    Usunięcie urządzenia z konta Microsoft (nie żadna "dezaktywacja" przez polecenie), a potem - niezależnie od tego czy system był zachowany czy świeżo instalowany - użycie opcji Zmień klucz produktu i wpisanie posiadanego.
    Ten opis jest poprawny dla licencji uzyskanych w warunkach opisanych w pkt 4 lit. b\ Postanowień licencyjnych. W sytuacji, o której mowa w pkt 4 lit. a\ licencji przenieść się nie da (nawet przy intensywnym machaniu komukolwiek przed nosem wyrokami TSUE).
  • Poziom 4  
    Nie da się ponownie aktywować systemu poprzez komendy?
  • Poziom 43  
    Supermycha90 napisał:
    Nie da się ponownie aktywować systemu poprzez komendy?

Może i się da - z naciskiem na może (w tych warunkach) - slmgr.vbs / ipk , ale i tak tę składnię kończyć winien prawidłowy, a nie któryś z publicznie dostępnych, klucz.
  • Poziom 14  
    Supermycha90 napisał:
    Witam, ostatnio zmieniłem procesor i płytę główną, dezaktywowałem system ...

Jak masz uczciwą lcencję to skorzystaj z innych serwerów akywujących, kopiując kod do bat/cmd i uruchamiając jako administrator (xxxxx-....-xxxxx zamień na swój klucz)
    Code:

@echo off
    title Windows 10 cli Aktywator
    cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ipk XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX-XXXXX >nul
    echo ************************************ &echo.&echo.&set i=1
    :server
    if %i%==1 set serwer=kms.digiboy.ir
    if %i%==2 set serwer=kms8.MSGuides.com
    if %i%==3 set serwer=kms.chinancce.com
    if %i%==4 exit
    cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /skms %serwer% >nul
    cscript //nologo c:\windows\system32\slmgr.vbs /ato | find /i "successfully" && (echo.& echo ************************************************* & echo. & choice /n /c YN /m "Chesz uruchomic ponownie komputer? [Y,N]?" & if errorlevel 2 exit) || (echo Blad polaczenia z serverem! Sprobuj innym razem... & echo Prosze czekac... & echo. & echo. & set /a i+=1 & goto server)
    shutdown.exe /r /t 00

• Poziom 4  
    Nie za bardzo się na tym znam, mam to po prostu wpisać w CMD?

W wierszu polecenia wpisałem slmgr.vbs /ipk klucz windowsa, wyskoczyła informacja że aktywowano system, mimo to w ustawieniach i na pulpicie pojawia się komunikat Aktywuj system Windows System Windows 10 nie chce się aktywować
    System Windows 10 nie chce się aktywować
  • Poziom 14  
    Edytuj plik wsadowy po rozpakowaniu załącznika w notepad/notepad++ i zamiast XXXXX-.... podaj swój numer. A następnie uruchom skrypt jako administrator
    To wszystko
  • Poziom 4  
    Niestety nadal to samo, kod błędu 0xC004F211 System zgłosił zmianę sprzętu urządzenia.
    Najwyraźniej klucz jest bezużyteczny, ponieważ został przypisany do starej płyty głównej :(
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    A zobacz tym co dodałem. Mogę Ci tablice SLIC zmodyfikować jak masz uefi, a pewnie masz bo nowszy komp jak ma 8.1, ale tez raczej aktywuje. No chyba, że to HP to wtedy gorzej z RSA z biosie..
  • Poziom 4  
    Niestety nadal nie chce się aktywować :/

Poszukałem chwilę na YT i udało się aktywować taką komendą
    co prawda zmieniło mi Windows 10 Home na Windows 10 Home Single Language

@echo off
    title Activate Windows 10 ALL versions for FREE!&cls&echo ============================================================================&echo #Project: Activating Microsoft software products for FREE without software&echo ============================================================================&echo.&echo #Supported products:&echo - Windows 10 Home&echo - Windows 10 Home N&echo - Windows 10 Home Single Language&echo - Windows 10 Home Country Specific&echo - Windows 10 Professional&echo - Windows 10 Professional N&echo - Windows 10 Education&echo - Windows 10 Education N&echo - Windows 10 Enterprise&echo - Windows 10 Enterprise N&echo - Windows 10 Enterprise LTSB&echo - Windows 10 Enterprise LTSB N&echo.&echo.&echo ============================================================================&echo Activating your Windows...&cscript //nologo slmgr.vbs /ckms >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /upk >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /cpky >nul&set i=1&wmic os | findstr /I "enterprise" >nul
    if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk NPPR9-FWDCX-D2C8J-H872K-2YT43 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk DPH2V-TTNVB-4X9Q3-TJR4H-KHJW4 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk WNMTR-4C88C-JK8YV-HQ7T2-76DF9 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 2F77B-TNFGY-69QQF-B8YKP-D69TJ >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk DCPHK-NFMTC-H88MJ-PFHPY-QJ4BJ >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk QFFDN-GRT3P-VKWWX-X7T3R-8B639 >nul&goto server) else wmic os | findstr /I "home" >nul
    if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk TX9XD-98N7V-6WMQ6-BX7FG-H8Q99 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 3KHY7-WNT83-DGQKR-F7HPR-844BM >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 7HNRX-D7KGG-3K4RQ-4WPJ4-YTDFH >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk PVMJN-6DFY6-9CCP6-7BKTT-D3WVR >nul&goto server) else wmic os | findstr /I "education" >nul
    if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk NW6C2-QMPVW-D7KKK-3GKT6-VCFB2 >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk 2WH4N-8QGBV-H22JP-CT43Q-MDWWJ >nul&goto server) else wmic os | findstr /I "10 pro" >nul
    if %errorlevel% EQU 0 (cscript //nologo slmgr.vbs /ipk W269N-WFGWX-YVC9B-4J6C9-T83GX >nul&cscript //nologo slmgr.vbs /ipk MH37W-N47XK-V7XM9-C7227-GCQG9 >nul&goto server) else (goto notsupported)
    :server
    if %i%==1 set KMS=kms7.MSGuides.com
    if %i%==2 set KMS=kms8.MSGuides.com
    if %i%==3 set KMS=kms9.MSGuides.com
    if %i%==4 goto notsupported
    cscript //nologo slmgr.vbs /skms %KMS%:1688 >nul&echo ============================================================================&echo.&echo.
    cscript //nologo slmgr.vbs /ato | find /i "successfully" && (echo.&echo ============================================================================&echo.&echo #My official blog: MSGuides.com&echo.&echo #How it works: bit.ly/kms-server&echo.&echo #Please feel free to contact me at msguides.com(malpa)gmail.com if you have any questions or concerns.&echo.&echo #Please consider supporting this project: donate.msguides.com&echo #Your support is helping me keep my servers running everyday!&echo.&echo ============================================================================&choice /n /c YN /m "Would you like to visit my blog [Y,N]?" & if errorlevel 2 exit) || (echo The connection to my KMS server failed! Trying to connect to another one... & echo Please wait... & echo. & echo. & set /a i+=1 & goto server)
    explorer "http://MSGuides.com"&goto halt
    :notsupported
    echo ============================================================================&echo.&echo Sorry! Your version is not supported.&echo.
    :halt
    pause >nul
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Zgadza się. Ten sposób aktywuje każdy win10
  • Poziom 4  
    Dzięki wszystkim za rady :)