Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Briggs&Stratton - Kosiarka nie odpala

14 Sty 2020 16:25 189 8
  • Poziom 9  
    Mam kosiarkę spalinową firmy z silnikiem Briggs&Stratton, model 775EX, 6 KM, od paru lat była używana, niestety kosiarki nie udało mi się odpalić. Wymieniłem świece, wlałem nawet trochę paliwa do cylindra, ale bez efektu, gaźnik przeczyściłem również.
    Kosiarka odpala na 1, 2 sekundy i gaśnie.
    Czy może być to wina cewki zapłonowej?
  • Poziom 10  
    Może masz przestawiony nóż
  • Poziom 9  
    A co to dokładnie jest ?
  • Poziom 10  
    Nóż który kosi trawę jak uderzyłeś przypadkiem w kamień to mógł się przestawić wtedy nie zapalisz kosiarki
  • Poziom 9  
    a to o ten nóż chodzi :) , jak to sprawdzić czy nie jest przestawiony ?
  • Poziom 32  
    znincity napisał:
    Może masz przestawiony nóż

A co to ma do rzeczy?
    znincity napisał:
    Nóż który kosi trawę jak uderzyłeś przypadkiem w kamień to mógł się przestawić wtedy nie zapalisz kosiarki
    Totalna bzdura.

Owszem, przy silnym uderzeniu nożem kosiarki w twardy przedmiot to może się przestawić, ale koło zamachowe. Klin ulega obcięciu, w przeważającej części silników "kosiarkowych" kliny są aluminiowe. Pełnią rolę pewnego rodzaju bezpiecznika aby koło zamachowe nie uległo uszkodzeniu. Koło się przestawia, zapłon jest wtedy "nie w punkcie" i silnik nie odpala, nóż nie ma nic do tego. A co powiesz gdy przy kosiarce mocowanie noża jest na podkładkach ciernych, lub nóż ma sprzęgło (bywają też takie), tam nóż po każdym rozruchu może być inaczej "przestawiony" i nie ma efektu "niezapalania".

Dodano po 1 [minuty]:

tomi1125 napisał:
    a to o ten nóż chodzi :) , jak to sprawdzić czy nie jest przestawiony ?
    Nie przejmuj się tym co pisze znincity, pisze totalne bzdury na temat tego noża...
  • Poziom 9  
    To jaka może być inna przyczyna że kosiarka nie zapala ?
  • Poziom 32  
    Przyczyn może być wiele, począwszy od wady/zanieczyszczenia gaźnika, skoro potrafi na te dwie sekundy odpalić tak jak pisze w pierwszym poście. Ale nóż ma tylko taki wpływ że do odpalanie musi być przykręcony, bo poniekąd służy jako koło zamachowe (tak jakby dodatkowe). Odpalić bez noża jest trudno, ale można to zrobić a jak (w jakiej pozycji) jest on przykręcony to nieistotne, silnik bez noża może pracować niestabilni, nierówne obroty i może nawet dojść do obcięcia klina na kole zamachowym. Zapłonem czy jest właściwy "reguluje" właśnie koło magnesowe/zamachowe. A przyczyn jak pisałem może być wiele, od brudnego gaźnika, uszkodzonej cewce zapłonowej, do uszkodzonych wielu innych częściach/układach a skończywszy na braku kompresji w silniku. To trzeba wszystko sprawdzić i dopiero można wyrokować czemu nie pali.
  • Poziom 22  
    Witaj.

Jeżeli stwierdziłeś, że gaźnik jest czysty, świeca sprawna, świeże paliwo to tak jak Ci sugerują koledzy sprawdź położenie koła zamachowego a dokładniej czy klin nie został ścięty bo wtedy jest przestawiony zapłon. Przy niewielkim przesunięciu koła zamachowego silnik może pracować ale będzie "bardzo słaby" lub strzelać w gaźnik.

Pozdrawiam