Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z dostepem do danych na dysku, niepoprawne wypięcie (format RAW) - DMDE

14 Sty 2020 17:00 417 19
  • Poziom 10  
    Czesc,
    Jak w temacie, odpialem dysk bez bezpieczenego usuniecia.
    Dysk przelaczyl sie w tryb RAW, dostep do danych jest niemozliwy.

Znalazlem informacje, ze moge w jakis sposob zastosowac narzedzie DMDE, ale nie do konca wiem jak.

p.s. chciałbym dodać screen ale nie działa opcja dodaj obrazek...ale wyglada to mniej wiecej tak jak ponizej:

wolumin partycja sys.plik rozmiar wskazniki pierwszy sektor ostatni sektor
    drive 1 2TB usb mbr 2.00TB T 0 3 907 029 167
    $volume 01 podstawowa NTFS (07) 2.00TB EBCxx 2048 3 907 026 943

EBC są w kolorze zielonym
    xx są w kolorze czerwony,
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    2048 to sektor początkowy partycji, więc w ciemno stawiam początek $MFT w 6 293 504. Załącz w pliku kopię posektorową od 6 293 500 do 6 294 500 do analizy. Ewentualnie załącz jeszcze sektor 2048 w pliku, gdyby okazało się, że nie trafiłem.
  • Poziom 10  
    mati211p napisał:
    2048 to sektor początkowy partycji, więc w ciemno stawiam początek $MFT w 6 293 504. Załącz w pliku kopię posektorową od 6 293 500 do 6 294 500 do analizy. Ewentualnie załącz jeszcze sektor 2048 w pliku, gdyby okazało się, że nie trafiłem.

w załączniku plik.
    6 293 504 dysku a nie partycji, być może źle, że nie sprecyzowałem. Sektory jakie należy załączyć dotyczą sektorów dysku a nie partycji.
    Dużo plików to tam chyba nie ma, jakieś filmy tylko.
    Poprawiony $MFT w załączniku, do wgrania za pomocą opcji kopiuj sektory w sektory 6 293 504 - 6 293 511 dysku.
    Po wgraniu pokaż screen z okna partycje - powiedz, czy już jest EBCF.
    Trzeba myśleć. Nie dość, że w sektory 2048 - 2055 wgrałeś (zapewne, bo jak nadpisałeś więcej to pożegnaj się z łatwym odzyskiem), to jeszcze próbujesz teraz od zera wywalając w ten sposób tablicę. Teraz sobie sam komplikujesz. Skoro pliki załączyłeś bez problemu, myślałem, że z tym też nie będziesz miał problemu.
    O ile nie było nic ważnego w sektorach 2048 - 2055 to masz szczęście. Nie zmieniaj w źródle tylko w docelowym.
    Miało być tak:
    Problem z dostepem do danych na dysku, niepoprawne wypięcie (format RAW) - DMDE
    Jak nie wiedziałeś trzeba było zapytać.
    Teraz jeszcze po wgraniu musowo przywrócić boot sektor z kopii Boot za pomocą opcji przywracanie sektora rozruchowego z kopii boot.
    I po tym pokaż screen z screen z otwarcia $Root partycji, czy działa.
    Załącz do weryfikacji sektory 0-2500 celem weryfikacji co dokładnie uszkodziłeś.
    Teoretycznie powinieneś zrobić kopię posektorową tych danych, bo przy kolejnej pomyłce możesz utracić jeszcze więcej danych, jeśli jeszcze nie zrobiłeś.
  • Poziom 10  
    "teraz jeszcze po wgraniu musowo przywrócić boot sektor z kopii Boot za pomocą opcji przywracanie sektora rozruchowego z kopii boot"

a ja mam taką kopie?
    Tak, kopia jest jako wskaźnik C (lepiej by nie zginęła). Teraz winno być prawidłowo :).
    Jak masz prawidłowo po kliknięciu ok zapyta czy nadpisać sektory 6 293 504 - 6 293 511.
    ExCxx nic nie wgrane.
  • Poziom 10  
    Wgrałem tylko ten plik Twój. Co dalej?:)

Źle go wgrałem?
    Nie wiem, coś źle wgrałeś, lub system trzyma Ci partycje i nie pozwala na zmianę. Mogę spróbować zdalnie przez np. AnyDesk.
  • Poziom 10  
    wiadomosci mi sie skonczyly
    Możemy próbować.
  • Poziom 10  
    ok, jestem gotowy

Dodano po 44 [minuty]:

Dziękuję. Jutro może uda mi się zrobić kopię i puszczę skan.
  • Poziom 10  
    po niezawodnej pomocy Matiego, udalo sie odzyskac dostep do dysku. Wielkie dzieki!