Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Błąd: 0xc000012f Windows 10

jtux89 14 Jan 2020 17:46 7086 18
    jtux89
    Level 6  
    Witam mam problem. Otóż posiadam laptopa z Windows 10. Dzisiaj chciałem odpalić sobie gierkę Gta San Andreas a dokładniej MultiPlayera do tej gry w skrócie (SAMP) podczas gdy to włączałem wyskoczyło mi okienko z błędem 0xc000012f ZŁY OBRAZ. Poniżej wrzucę screeny. Wyczytałem na jakiejś stronie, że mam pobrać tam jakiś program co jest w linku i on to naprawi, no to ja go pobrałem, ale ten błąd znowu wyskoczył nie mogę nic zainstalować ani odinstalować na tym komputerze. Pomocy.

Co jest powodem tego. Jak mogę to naprawić, DODAM iż próbowałem w wierszu poleceń tego sposobu co był w poradniku, że trzeba było wpisać komendę: sfc /scannow (Dam screena po tym skanie bo jest jakaś informacja) i uruchomić ponownie komputer ale to nic nie dało, nadal jest ten błąd.

NIESTETY NIE DODAM ZDJĘĆ PONIEWAŻ SIĘ NIE DA, JEST BŁĄD TEJ STRONY. Ale oto te wyskakujące okienko z informacją gdy chce odpalić grę: SA-MP 0.3: samp:exe - Zły obraz i informacja: Program C:/Widnows/SYSTEM32/NTMARTA.DLL NIE JEST PRZEZNACZONY DO URUCHAMIANIA W SYSTEMIE WIDNOWS ALBO ZAWIERA BŁĄD. ZAINSTALUJ PROGRAM PONOWNIE, UŻYWAJĄC ORYGINALNEGO NOŚNIKA INSTALACYJNEGO, ALBKO SKONTAKTUJ SIĘ Z ADMINISTRATOREM SYSTEMU LUB Z DOSTAWCĄ OPROGRAMOWANIA W CELLU UZYSKANIA POMOCY. STAN BŁĘDU: 0xc000012f.

Dodano po 7 [minuty]:

A tutaj przepiszę tą informację z tego CMD po tej komendzie: sfc /scannow

Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. For online repairs, details are included in the CBS log file located at windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
    The system file repair changes will take effect after the next reboot.
    jtux89
    Level 6  
    W tym poradniku nie rozumiem Kroku 2 a dokładniej: Jeśli używasz systemu Windows 10, Windows 8.1 lub Windows 8, najpierw uruchom narzędzie Deployment Image Servicing and Management (DISM), a następnie uruchom narzędzie Kontroler plików systemowych. (W systemie Windows 7 lub Windows Vista przejdź od razu do kroku 3).

Gdzie mam uruchomić ten program ,,Deployment Image Servicing and Management (DISM), a nastepnie uruchom narzędzie Kontroler plików systemowych. Prosze o pomoc gdzie mam to znaleźć.
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jtux89
    Level 6  
    DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

Po tej opreacji mam error: 3017 Zadna operacja nie powiodła się w celu wycofania wprowadzonych zmian jest wymagany ponowny rozruch systemu.

sfc /scannow

Przy tej komendzie prawdopodobnie wykryło mi to :

Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows znalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z nich. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log (%WinDir%\Logs\CBS\CBS.log).

Aby ręcznie naprawić uszkodzone pliki, przejrzyj szczegóły procesu Kontrolera plików systemowych w celu odszukania uszkodzonego pliku, a następnie ręcznie zastąp uszkodzony plik jego znaną prawidłową kopią.

To jest ten błąd zapewne.

Dodano po 4 [minuty]:

To w końcu mam zrobić ten sposób z tym CMD, czy mam pobrać tą aktualizację co mi dałeś linka? Nie wiem co mam robić :/
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jtux89
    Level 6  
    [quote="Tomequ123"]Tak, radziłem mu to w innym temacie.

Spróbuj zaktualizować system przez narzędzie od Microsoftu bez usuwania danych:
    "Pobierz narzędzie"
    \microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10%20
    Powinno nadpisać pliki systemowe.

Po pobraniu tej aktualizacji i jej włączeniu wywala mi znowu ten błąd Zły obraz 0xc000012f nie moge odpalić tego.

Dodano po 4 [minuty]:

ZNACZY GDY PRÓBUJĘ WŁĄCZYĆ TEN POBRANY PLIK TO MI WYWALA te okienko: Zły obraz błąd 0xc000012f i tam jest jeszcze takie coś: Nie można znaleźć wymaganego pliku. Sprawdź czy masz uprawnienia do zapisu w folderze instalacyjnym i te drugie okienko : Program c:\windows]SYSTEM32\ntmarta.dll nie jest przeznaczony do uruchamiania w systemie Windows albo zawiera błąd. I tak dalej..
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    jtux89
    Level 6  
    Na początku spróbuję zrobić ten poradnik co użytkownik wyżej i co mi go też ty wysłałeś w tym poprzednim temacie z Wi-Fi.. może się uda.. Zrobiłem oczyszczanie dysku i wraz nic. Nie mogę uruchomić tego pobranego pliku.

Dodano po 6 [minuty]:

Tomequ123 wrote:
    Przeprowadź optymalizację systemu:
    /watch?v=NCIgCxdu3bI - wyłącz niepotrzebne programy auto startu, usługi itp - przeprowadź czysty rozruch.

Wyczyść dysk C ze śmieci:
    /pl-pl/help/4026616/windows-10-disk-cleanup
    "Uruchom funkcję Oczyszczanie dysku i wybierz polecenie Oczyść pliki systemowe.
    Wybierz typy plików, których chcesz się pozbyć. Aby uzyskać opis typu pliku, wybierz go.
    Wybierz przycisk OK."

Chyba raczej tego poradnika nie wykonam, jest dla mnie zatrudny... Co mam dalej robić? Pozostaje tylko reset Windowsa ? instalacja na nowo....?

Dodano po 47 [sekundy]:

Znczy nie ten z oczyszczaniem dysku tylko ten : Naprawianie uszkodzonych lub dodawanie brakujących plików systemowych za pomocą narzędzia Kontroler plików systemowych

Dodano po 2 [godziny] 5 [minuty]:

Instalacja Windowsa na nowo bez usuwania plików oraz aplikacji i ustawień pomogła. Temat uważam za zamknięty, dzięki wszystkim za pomoc. I lista sieci Wi-Fi również działa prawdopodobnie to błąd ze strony z darmowymi filmami musiałem kliknąć w jakiś odnośnik i wirus zaatakował mój komputer, naszczescie kupiłem Avasta Premium i usunąłem tego virusa
    jtux89
    Level 6  
    Nie, pobrałem ze strony Microsoftu Windowsa 10, utworzyłem na drugim komputerze obraz ISO na pendrive i zainstalowałem.

Dodano po 2 [minuty]:

Tomequ123 wrote:

Wstaw logi z FRST. Pobierz i kliknij Skanuj.
    bleepingcomputer.com/download/farbar-recovery-scan-tool/
    Wstaw logi z FRST.txt i Addition.txt wstaw jako załączniki.

Ale nic się nie stanie bo gdy odpalałem ten program wyskakiwała mi jakaś informacja o gwarancji chyba o oprogramowaniu?
    leonov
    Level 42  
    jtux89 wrote:
    Ale nic się nie stanie bo gdy odpalałem ten program wyskakiwała mi jakaś informacja o gwarancji chyba o oprogramowaniu?
    Nie, nic się nie stanie, jak będzie to robił ktoś kto się zna i nie usunie ważnych rzeczy ;-)
    User removed account
    Level 1  
    jtux89
    Level 6  
    No właśnie nie mogę usunąć tego folderu ''Windows.old'' co chwile wyskakuje to, i mimo klikania cały czas spróbuj ponownie albo pomiń folder i tak się nie usunie, już 2 razy próbowałem go usunąć nawet podczas kliknięcia ''Usuń'' przytrzymałem ''Shift'' aby trwale usunąć folder ale bez skutku nie chce się usunąć. Jak mam go usunąć? Błąd: 0xc000012f Windows 10
    User removed account
    Level 1  
    jtux89
    Level 6  
    A dobra okej, już wyczyszczone :D Dzięki za pomoc, czy coś jeszcze mam zrobić? Czy to już wszystko?
    User removed account
    Level 1