Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Jaki odkurzacz workowy do 600 zł?

14 Sty 2020 19:01 537 17
  • Poziom 7  
    Witam. Stoję przed kupnem nowego odkurzacza, lecz przeglądając oferty w internecie i czytając opinie naprawdę ciężko jest coś wybrać.
    Moje wymagania to żeby dobrze czyścił dywany i miał przewód elektryczny o długości min. 5 m oraz miał giętką rurę ssącą.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 31  
    W tej cenie z wymogiem dobrego czyszczenia dywanów to niemożliwe nie ma takiego urządzenia.
  • Poziom 7  
    A więc od jakiej ceny zaczynają się te które dobrze czyszczą? I dlaczego bezworkowe to zły pomysł?
  • Poziom 34  
    Może coś z Karchera. Ostatnio kupiłem VC 3 i daje radę . Są dwa modele z białą i żółtą obudowa . Ten z białą trochę droższy , ale ma jedna szczotkę więcej.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Bezworkowy to raczej tylko z technologia cyklonową, bo inaczej będzie kwadrans dość słabego odkurzania a potem czyszczenie. Potem będzie 5 minut odkurzania i czyszczenie, a na koniec będzie wymiana filtra i tak w kółko. Także bez min. 1000zł w kieszeni to szkoda sobie głowę zawracać. Kiedyś był Dyson, ale oni robią już tylko akumulatorowe. Może jeszcze coś dorwiesz ze starej oferty. Poza tym Tefal ma coś w ofercie. I najlepszy obecnie bezworkowiec na rynku, czyli Miele CX1.
  • Poziom 7  
    A z workowych które modele polecacie w okolicach 500 zł?
  • Poziom 27  
    Mati5610S napisał:
    A z workowych które modele polecacie w okolicach 500 zł?

Najlepiej jakiś ładny i solidny. I żeby worki dobrej jakości były łatwo dostępne.
    Jeżeli w grę wchodzi używka, to stary kultowy Dyson DC19 niezniszczalny.
  • Poziom 7  
    Obecnie zastanawiam się nad tymi dwoma: ZELMER JUPITER ZVC427HT i ELECTROLUX Silent Performer ESP754IW.
    Który z nich będzie lepszym wyborem? Chodzi mi o siłę ssania oraz o ogólną jakość.
  • Poziom 31  
    Z Zelmerem dała bym sobie spokój tej marki już praktycznie nie ma.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    Bo został wykupiony przez firmę BOSCH a nazwa marki jest stopniowo wygaszana.
  • Poziom 15  
    Do zelmer jupiter worki, filtry, ssawki części kosztują grosze są wszędzie dostępne i będą jeszcze wiele lat. To jeden z najbardziej udanych odkurzaczy.
  • Poziom 31  
    Jesteś pewien ? Trzymam za słowo :) Jak będę potrzebowała części za grosze do np. "wodnika" zgłoszę się do Pana.
  • Poziom 7  
    To pomijając Zelmera co jeszcze polecacie?
  • Poziom 23  
    Witaj.
    Przez ostatnie 20 parę lat użytkowaliśmy kilka odkurzaczy w tym dwa Zelmery jak na obrazkach.
    Od trzech miesięcy używamy odkurzacza z filtrem wodnym oraz z możliwością prania firmy Thomas. Ma on na wyposażeniu turbo szczotkę specjalną do dywanów. Zaznaczam, że nie jest to tani odkurzacz zapłaciłem 1199 zł.
    Wybór padł również dlatego, że po naszym domu ganiają się dwa koty.
    Woda a raczej czarna breja jest w pojemniku z wodą po każdorazowym odkurzaniu.
    Odkurzacz oprócz filtra Hepa ma w zbiorniku na wodę dwa filtry gąbkowe.
    Po tej wodzie a raczej "zupie" widać co znajduje się na naszych podłogach.

Pozdrawiam
  • Poziom 7  
    Wybór padł na Gorenje VCEA22GLBU. I po pierwszych odkurzaniach jestem zadowolony, odkurzacz bardzo dobrze ssie i nie jest mocno głośny, ma regulację mocy. Miałem grubo zakurzony dywan pod łóżkiem i spisał się super a odkurzałem nie na najwyższej mocy ;) Także polecam.