Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thunderbird - nie można wysłać poczty

14 Sty 2020 21:13 234 5
  • Poziom 4  
    Witam,
    od dłuższego korzystam z thunderbirda, jednak dziś pojawił się problem. Wysłałem dziś do siebie maila logując się na stornie poczty o2.pl z obcego mi komputera.
    Mail doszedł na mój adres, ale problem pojawił się kiedy, próbowałem odpowiedzieć na tego (oraz inne) maila już z programu Thunderbird.
    Pojawia się komunikat: "Logowanie na serwerze poczta.o2.pl za pomocą nazwy użytkownika „XXXXX” się nie powiodło."
    Sprawdziłem i logując się przez stronę internetową poczty o2.pl mogę odpowiadać na maile. Nie działa Thunderbird.

A więc podsumowując:
    - nie działa tylko poczta wychodząca
    - sprawdziłem raz jeszcze ustawienia konfiguracyjne dla poczty o2 dla Thunderbirda. Wszystko jest ok (zresztą program działał poprawnie od paru lat)
    -wszystkie inne rzeczy są te same od dłuższego czasu, nic nie było zmieniane a wszystko działało do dziś.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec od komputerów
    Mozliwe, ze to jakas awaria w o2. Napisz do nich/zadzwon (o ile jest taka mozliwosc) i sie dowiesz. Albo poczekaj pare dni, jezeli zacznie dzialac to znaczy, ze naprawili.
  • Użytkownik obserwowany
    Jeśli hasło jest prawidłowe do serwera poczty wychodzącej to trzeba zaczekać do jutra. Miałem tak nie raz i samo mijało. Spróbuj jeszcze usunąć hasło i wpisac od nowa. A jak wybierzesz serwer nie wymaga uwierzytelniania to to samo?
  • Poziom 4  
    usunięcie hasła nic nie dało. Reset kompa, programu i modemu też nie.

bumble napisał:
    A jak wybierzesz serwer nie wymaga uwierzytelniania to to samo?

Pełny komunikat- Wystąpił błąd podczas wysyłania wiadomości. Odpowiedź serwera poczty: BLAD SPF - zobacz strone / SPF Error: Please see http://www.openspf.org/Why?id=XXXXXXXXXXX%40o2.pl&ip=77.254.185.152&receiver=smtp.wp.pl Jesli jestes uzytkownikiem poczta.wp.pl sprawdz poprawnosc autoryzacji SMTP / If you are a poczta.wp.pl user check SMTP configuration: http://poczta.wp.pl/autoryzacja/. Proszę zweryfikować poprawność adresu e-mail w konfiguracji kont i spróbować ponownie.
  • Użytkownik obserwowany
    Dziś działa?
  • Poziom 4  
    bumble napisał:
    Dziś działa?

Nie. Też nie działa.