Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wydruk 3D Anet e10 oddzielanie zewnętrznej warstwy

14 Sty 2020 21:38 141 5
  • Poziom 10  
    Witam, Mam drukarkę Anet eE10, ustawiłem wszystkie parametry tak jak w instrukcji do drukarki w programie Cura , wydruk wychodzi ładny jednak zewnętrzne warstwy (boczne) wydruku jakby się nie łączyły, bardzo łatwo oddzielić je paznokciem. Spotkał się może ktoś z takim problemem ?
  • Poziom 25  
    Sprawdź prostoliniowość prowadnicy ekstrudera, ewentualnie (w co wątpię) czy stół się nie "wypaczył" na bokach. Skalibruj ją ponownie, dokręć/odkręć śruby od stołu żeby podnieść/opuścić jedną stronę. Miałem taki sam problem ze Zmorphem, ale nie pamiętam jak to rozwiązałem. Docisk dysze do stołu ustaw na grubość kartki papieru, tak żeby dysza mocno dociskała kartkę do stołu, ale równie słabo żeby można było tę kartkę wyciągnąć z oporem, ale nie podrzeć.
  • Poziom 17  
    robertt_2008 Bez zdjęcia trudno ocenić. Może drukujesz bez wypełnienia albo przestrzeń pomiędzy zewnętrzną, a wewnętrzną (jeżeli model jest pusty w środku) ścianą jest zbyt mała, żeby zmieścić tam wypełnienie (infill).
    A może po prostu nie zmierzyłeś rzeczywistej średnicy filamentu. Prawidłowa kalibracja może także wymagać zmiany liczby kroków silnika ekstrudera na mm długości podanego filamentu (steps per mm).

Tumiwisizm Dokładniej będzie poziomować stół kartką papieru, gdy docisk będzie jak najmniejszy. Łatwiej wykryć czy kartka wysuwa się lekko, czy już czuć bardzo lekki opór.
    Po drugie, oczywiście że stół mógł się wypaczyć. Przy użyciu mocnych środków zwiększających przyczepność pierwszej warstwy, nawet PLA potrafi wygiąć szkło 3mm 220x220mm, tak że jeden wierzchołek odstaje 11mm względem pozostałych wierzchołków szyby.
  • Poziom 10  
    Przesyłam zdjęcie dopiero dzisiaj bo wczoraj się coś nie chciało załadować. To wygląda jak by kolejne linie były za mało "rozplaszczone" i nie trzymają się siebie ?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Używam Slic3r i podane nazwy parametrów mogą mieć inne nazwy w Cura.
    Widać różną szerokość linii (extrusion width) dla perimeters i top solid infill.
    Tak jakby obrysy (perimeters) drukowane były np z extrusion width 0.3mm, a Cura próbuje je generować tak, jakby dysza (nozzle) miała 0.4mm i to byłaby minimalna dozwolona szerokość linii.

Te szczeliny powinny się wyświetlać też w podglądzie w Cura.
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc , ostatecznie ściągnąłem najnowszą wersję programu Cura 3.2.1 i ustawiłem zgodnie z poradnikiem Artura Petrzaka z YT i teraz jest git.