Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepięcie sklonowanego dysku SSD

14 Sty 2020 22:46 216 6
  • Poziom 3  
    Sklonowałem sobie dysk SSD, bo obecny mi już wysiada. Czy mogę sklonowany dysk SSD M.2 po prostu podiąć w miejsce starego dysku, tak aby ten nowy zastąpił mi stary? Klonowanie wykonałem softem EaseUS Todo Backup.
  • Poziom 40  
    garcia1 napisał:
    Sklonowałem sobie dysk SSD, bo obecny mi już wysiada. Czy mogę sklonowany dysk SSD M.2 po prostu podiąć w miejsce starego dysku, tak aby ten nowy zastąpił mi stary? Klonowanie wykonałem softem EaseUS Todo Backup.

Brak danych o SSD, komputerze.
    Merlin pojechał w Alpy na feriie.
  • Poziom 3  
    SSD to WD Green 480GB, laptop Inspiron 7566, Windows 10 PRO.
    Stary dysk SSD to Hynix SC308 256 GB.

Klonowanie przebiegło bez problemów, ale nie zaznaczałem opcji "klonuj sektor po sektorze".

Slot pasuje na pewno. Kwestia tego czy jeśli na sklonowanym dysku wcześniej tworzyłem partycję, to czy po odpięciu starego dysku nowy sam sobie przypisze role dysku C: głównego i czy będzie od razu ustawiony na boot, skoro przed klonowaniem podczas inicjowania dysku został on już przypisany jako dysk 3 (mam jeszcze dysk HDD w laptopie) .
  • Poziom 3  
    Ale jak ustawię nowy dysk jako boot a potem przepnę ten dysk pod slot w którym obecnie jest stary, to nic taka zmiana mi nie da. Mnie chodzi o to aby po podmianie dysków, ten nowy odpalił normalnie jak stary.

Dodano po 2 [godziny] 23 [minuty]:

Dla potomnych, działa takie rozwiązanie. Czyli kupujemy obudowę do M.2, podpinamy SSD M.2 do laptopa przez obudowę USB, klonujemy dysk systemowy za pomocą softu, a następnie podmieniamy stary dysk nowym i mamy system z nowego dysku.

Jeszcze pytanie tylko, nowy dysk ma 480 GB pojemności, stary miał 256 GB. Partycja podczas klonowania zrobiła mi się tak jak na starym czyli 256 GB, jak mogę teraz dodać sobie nową partycje z pozostałym miejscem na dysku?
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    garcia1 napisał:
    jak mogę teraz dodać sobie nową partycje z pozostałym miejscem na dysku?

Wejdź do menedżera dysków (wpisz w oknie wyszukiwania diskmgmt.msc) i albo utwórz nową partycję z pozostałego niewykorzystanego miejsca, albo rozszerz partycję systemową. Obie opcje są możliwe.
  • Poziom 3  
    Super, dzięki.