Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opóźniony dźwięk w laptopie

14 Sty 2020 23:58 198 5
  • Poziom 1  
    Witam. Przepraszam za mało precyzyjną nazwę tematu, ale problem jest tak nielogiczny, że nawet nie potrafię go kilkoma słowami opisać. Chodzi o to, że kiedy przez jakiś czas (kilkanaście sekund) na moim laptopie nie są odtwarzane jakiekolwiek dźwięki, to kiedy jakiś włączę (jakikolwiek, filmik na YT, dźwięk systemowy czy powiadomienie z aplikacji) to jest cisza przez około dwie sekundy, dopiero później dźwięk się "uaktywnia" - nie, że gra od początku z opóźnieniem, tylko tak jakby pierwsze dwie sekundy dźwięku były wyciszone. Dzieje się tak od nowości komputera. Na początku machnąłem na to ręką, ale w miarę upływu czasu staje się to bardzo uciążliwe i denerwujące.

Laptop to HP OMEN
    Procesor IC i5 7300HQ
    8GB RAM
    Karta graficzna GeForce GTX 1050
    Dźwięk Realtek
    Windows 10

Czy da się to zmienić gdzieś w ustawieniach? Dodam, że jest tak samo na głośnikach i słuchawkach.
  • Poziom 32  
    Windows 10 jaka kompilacja/wersja?
    (użyj WinKey+R i wpisz winver, ENTER, tam będzie miał informację)
  • Poziom 26  
    Uruchom Linuxa na tym sprzęcie. Ubuntu najlepiej w wersji live. Wtedy będziesz mieć pewność czy to sprzet się sypie czy kodeki. Ja podejrzewałbym system i po prostu formatował dysk i stawiał od nowa.
  • Poziom 14  
    Intruz0620 napisał:
    Witam. Przepraszam za mało precyzyjną nazwę tematu...

Znany błąd realteka: Jedyne rozwiązanie to edytować rejestr i zmienić wartości jakie podam i zrestartować komputer

Opóźniony dźwięk w laptopie

ConservationIdleTime = ff ff ff ff
    IdlePowerState = 00 00 00 00
    PerformanceIdleTime = ff ff ff ff

To są wartości binarnie więc zmień ostrożnie, jak nie jesteś pewien regedita to resplendent registrar zrobi to idealnie.
    Jeżeli po restarcie nadpisze Ci
    0a 00 00 00
    to kluczowi zabieramy prawa.
    Acha jest kilka wystąpien to przejrzyj ten gdzie jest PowerSettings i zmień czyli klucze 0000, 0002, 0006 i jakie tam masz. Może być nie koniecznie w 0000 jak u mnie
  • Poziom 22  
    Ja bym postawił na kodeki które win 10 odszkuje w systemie, próba prosta na tej stronie masz programik do zainstalowania on ma podstawowe kodeki dźwięku zainstaluj i sprawdź. Pytanie jeszcze nie używasz przypadkiem ALL Pleyer?
    https://www.videolan.org/vlc/index.pl.html
  • Poziom 14  
    To chip z HP Omen z błędem sprzętowym. Autor podał te ważna wiadomość. PowerState trzeba zerować inaczej nic z tego nie będzie. To samo w linuksach