Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zwiększenie ilości modułów PV

15 Sty 2020 00:02 159 6
  • Poziom 2  
    Czołem! Jestem tu nowy, więc z góry przepraszam za brak znajomości obyczajów panujących na tym forum.
    Problem jest następujący. Mam zamiar rozbudować istniejącą instalację PV. Mam zamontowane moduły (panele) 360Wp. Niestety nie mogę znaleźć takich samych modułów. Czy mogę użyć innych? Oczywiście wiem, że ideałem byłoby znalezienie modułów o zbliżonych parametrach ale zapewne możliwa jest jakaś tolerancja. Moje moduły to monokrystalicze 72 celowe o Voc- 48V; Isc- 9,51; Vmp - 39,5; Imp- 9,12.
    Wymiary: 1956x990x40mm. Oczywiście w grę wchodzą tylko moduły o tych samych wymiarach i ilości cel. Myślałem o modułach o nieco wiekszej mocy (370Wp; Voc-47,8; Isc - 9,97; Vmp - 39,4; Imp- 9,39) mają tż o ok 1% większą wydajność. Parametry nie są mocno rozbieżne ale jaki to bedzie miało wpływ na cały układ. Moja instalacja to 2 stringi po 6 modułów. Dokładać oba do jednego stringu czy po jednym do obu? Większa moc "nowych" paneli nie powinna teoretycznie być przeszkodą. Po prostu ich moc spadnie i powinna dorównac do pozostałych, ale czy tak jest rzeczywiście. Falownik ma jeszcze spory zapas... (Sofar 6,6)
    A może ktoś ma na zbyciu 2 szt 360-tek o takich parametrach?
    Pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    To podaj markę i model paneli będzie szybciej doradzić bo nie każdy pamięta prądy i napięcia paneli w swej lub czyjeś ofercie
  • Poziom 2  
    CNSD PV 360 (72) M6
    niestety nikt takich nie ma. Mój dostawca się już wyprzedał a w nowej dostawie będzie miał już modele 405Wp. Tych 360 możne mi ściągnąć (tylko lub aż) całą paletę... 2 szt mu się nie opłaca....

Dodano po 5 [minuty]:
  • Poziom 2  
    Shandong Shongjing Solar Energy Co.LTD usiłowałem wkleić certyfikat i kartę katalogową ale nie bardzo wiem jak...

Dodano po 4 [minuty]:

te sharp-a mają te same wymiary i moc to już dużo. Parametry jednak trochę inne. Ciekawe jak z ceną?
  • Poziom 2  
    karta katalogowa i certyfikat

Dodano po 2 [minuty]:

zwiększenie ilości modułów PV zwiększenie ilości modułów PV