Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf?

15 Sty 2020 05:00 351 3
  • Poziom 11  
    Zasilacz do HP, series PPP012L-E, PA-1900-32HT, 19V/90W.

HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf? HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf? HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf? HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf?

Po wybuchu kondensatora C1, bezpiecznika, tranzystora 2SK3569, ponadto uszkodzone R9-R12, dioda D3, R7, R8, C4, C3 i wypalona część ścieżki.
    R9-R12 po 1.2Ω (wylutowane na zdj.)
    D3 typu CD4148
    R7, R8 po 33Ω
    IC1 to UTC3843B
    oraz
    R25=1kΩ
    R6=5,6kΩ
    C2=100nF
    C6=100nF
    C4=?
    C3=?

Jaką wartość powinien mieć kondensator C4 czyli wg. datasheet układu UC3843 oznaczenie CT. Z jaką przeważnie częstotliwością pracują te układy w zasilaczach laptopowych, bo jeśli układ może pracować z fOSC=500kHz, to dla równania z RT=5,6kΩ, wychodzi najmniej 614pF... Czy możliwe, że przyjęto taki mały skoro charakterystyki zaczynają się od 1nF?

Oraz dla filtra RC jaka wartość kondensatora C3 czyli oznaczenie CCSF jeśli mój R25 oznaczenie RCSF=1kΩ?
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Ja bym się bał podłączyć taki zasilacz po takiej naprawie do laptopa to prawie wymiana 80% elementów. Zasilacz PA-1900-32HT kosztuje od 8 do 25 funtów (euro) na Ebay - podróbka czy oryginał (lepsze wykonanie)?
    PS.
    HP PPP012L-E - Zasilacz do laptopa na UC3843B - jakie wartości CT i Ccsf?

Poszukaj danych Ct w datasheet UC3843B = UTC3843B
    UTC-IC [Unisonic Technologies] :arrow: Link
    UTC3842B_d...asheet.pdf Download (186.16 kB)
  • Poziom 30  
    Moderator pewnie ma jakis interes wyrzucając do kosza mój post, może handluje takimi "oryginalnymi" zasilaczami ale tak wygląda prawdziwy zasilacz tego typu w środku
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2639408.html
    Od lat zasilacze 90W mają albo aktywne albo pasywne pfc a na twojej płytce "pustką i chłodem wieje po kątach" :)
  • Moderator
    0__0 napisał:
    Moderator pewnie ma jakis interes wyrzucając do kosza mój post, może handluje takimi "oryginalnymi" zasilaczami

Cytat:
    3.1.6. Rozpowszechnianie treści sprzecznych z zasadami współżycia społecznego oraz dobrymi obyczajami.
    3.1.7. Rozpowszechnianie treści o obraźliwym charakterze, bądź naruszających obowiązujące standardy etyczne.
    3.1.9. Rozpowszechnianie treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku do innych Użytkowników lub osób trzecich.

Nie interesuje nas w tym dziale czy to jest oryginał czy podróbka dział służy w celu naprawy, a nie wyrażania swobodnych myśli, czy swych przemyśleń (zasadnych czy też nie) oraz powielanych (zasadnie czy też nie poglądów) i nic Ci do tego w tym dziale:
    Komputery Zasilacze
    Naprawa Zasilaczy ogólnie służących do zasilania sprzętu komputerowego.