Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaką kuchenke gazowa kupić ?

25 Wrz 2005 13:04 4484 4
  • Poziom 11  
    Witam,
    Planuje wymienic kuchenke gazowa na nowa. W tej chwili mam kuchenke tylko na gaz, ale czy gazowo-elektryczne sa lepsze? Nie majac doswiadczenia w tym zakresie sam nie wiem czego sukac ! Wstepnie zakladam, ze szukam gazowej i mam do wyboru Mastercook, Amica, Indesit (tyle widzialem w sklepach). Prosze o podpowiedzi, jaka firma oferuje dobre i bezproblemowe produkty, a jakiej unikac. Jakie "bajery" sa przydatne a jakie nie.
    Darek B.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 11  
    Polecam kuchenką gazowo elektryczną, gdyż piekarnik elektryczny lepiej wypieka. Co do „bajerów” to uważam, że należy wybrać kuchenkę z termoobiegiem. Niektóre kuchenki mają inne bajery typu:
    -zegarek,
    -rodzaj budzika który uruchamia się po określonym czasie
    -automatyczne uruchomienie piekarnika na określony czas o określonej godzinie,
    -wkład katalityczny który co kilka lat trzeba wymieniać (podobno z tym wkładem nie trzeba myć piekarnika gdyż tłuszcz na tym wkładzie ulega spaleniu)
    -termoparę która odcina wypływ gazu w razie zalania palnika,
    -zapalacz w przycisku lub pokrętle

Moim zdaniem bardziej praktyczne są kuchenki białe, dlatego że są mniej „brudzące”. Na srebrnej (inox) kuchence znać każdy odcisk po dotknięciu palcem.

Posiadam kuchenkę Mastercook. Proponuję poszukać kuchenek w gazowniach bo tam można znaleźć taniej.
  • Poziom 11  
    Jak powinno wyglądać przyłącze elektryczne do kuchenki gazowo-elektrycznej. Jaki kabel ? Czy wystarczy podłączyć do istniejącego gniazda 2x1.5 mm2 ?
    Jakie firmy oferują solidne kuchenki a jakich unikać ???
  • Poziom 11  
    kuchenkę podłączysz do zwykłego gniazdka. Niewiem jakie kuchenki są gorsze a jakie lepsze ale polecam mastercook (dawniej ta firma robiła kuchenki pod nazwą wrozamet)

Dodano po 8 [minuty]:

darek63 dopiero zobaczyłem że jesteś z Białegostoku. Ja kupiłem kuchenkę w gazowni na ulicy dolistowskiej tam mają duży wybór i jest taniej niż w dużych sklepach rtv-agd (ok 100-250zł zależy od modelu).
  • Poziom 11  
    Dziękuję serdecznie za cenne podpowiedzi.