Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PHILIPS 3010 a multiswitch ???

25 Wrz 2005 13:15 1215 4
  • Poziom 26  
    Witam.
    Podobno 3010 nie obsługuje prawidłowo multiswitcha na oryginalnym oprogramowaniu.
    Nie chodzi mi o przełaczanie satelit tylko podobno nie ma mozliwosci "przełaczenia"
    multiswitcha na pasama wysokie polaryzacji pionowej i poziomej.
    Wiem ,że w tunerach z podobnymi problemami mozna zrobic to podłaczajac odpowiedni przełacznik22khz sterowany z 8 nózki euro za pomoca pilota.

Mam pytanie czy w 3010 jest mozliwość aby to wykonało odpowiednie oprogramowanie???
    Jeżeli tak to który soft to obsługuje ???
    Ma byc tylko legal cyfra

Miałem wczoraj krótka okazje przetestowac to
    i co dziwne przy sofcie 9.47 odbierane sa kanały z pasma HIGH nie ma natomiast możliwosci odbioru z pasma LOW, a przeciez multiswitch do pasma wysokiego "potrzebuje" 22 khz--z kąd zatem ten sygnał w tunerze.
    Czy może trzeba w liście kanałow potraktowac to niskie pasmo jako "drugi satelita "i rozróżnic to jako diseq A i B ????????
    Przy sofcie z obsługa DISEq jest podobnie.

Jeżeli ktos używa 3010 i multiswitcha prosze o kontakt
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Witam.
    Trochę to dziwne.
    Nie napisałeś jaki to multiswitch, może masz przestawione w nim na przełączanie satelitów sygnałem 22KHz.
  • Poziom 26  
    http://www.telmor.com.pl/WK/Karta?gr=192&deal=Telmor

To nie chodzi o zmiane czegoś w ustawieniach multiswitcha.
    Przecież chyba kazdy multiswich działa na tej zasadzie ,że do pasma HIGH potzrzebuje 22khz a do pasma LOW tego sygnału nie ma byc.
    Multiswich działa prawidłowo bo podłaczone są do nie go inne tunery.
    Wiem ,że sa jakieś problemy w PHILIPS-ach z tym 22 khz.
    Prawdopodobnie nie jest zachowany standard tego sygnału ??
  • Poziom 24  
    BENO99 napisał:

Przecież chyba kazdy multiswich działa na tej zasadzie ,że do pasma HIGH potzrzebuje 22khz a do pasma LOW tego sygnału nie ma byc.

Właśnie że nie.
    Np multiswitche 9-wej wymienionej firmy posiadają przełączniki na każdym wyjściu do obsługi tunerów z DiSEqC lub bez. Przy przełączeniu na "bez" wtedy sygnał 22KHz przełącza satelity. I wtedy nastąpiło by takie zjawisko u Ciebie.
    Inną sprawą jest niestety brak kompatybilności w sprzęcie, co w Twoim przypadku nie mogę się niestety wypowiedzieć.
    Pozdrawiam
  • Poziom 26  
    Witam.

Sprawa chyba rozwiazna.
    Tuner z tym oprogramowaniem
    DSB3010 firmware v9.47di v2 (3MB)

ma dostep do obu polaryzacji i do pasma HIGH I LOW.
    Testowałem to dzisiaj ok 1 godz. i było OK.

Tuner zostawiony u klienta .Bede czekał na jego opinie.

Pozdrawiam i dziekuje